|  | 

“Маруся Чурай” Ліни Костенко – історичний роман у віршах (ІV варіант)

Український народ вправі пишатися багатством народної творчості. Хтось створює щось, його визнають, і ось уже про нього складають легенди і перекази. Так, за переказами, у 1625-1650 роках жила в Полтаві Маруся Гардіївна Чурай – поетеса і співачка, пісні якої були широко відомі в народі.

Вона любила Гриця Бобренка. Але їх кохання було нещасливим і закінчилось трагічно. Дівчина померла в молодому віці, навіть точно не відомо як, але її чудові пісні, що їх вона подарувала народові, дали їй вічне життя у пам’яті українського народу. Перекази про трагічне життя талановитої дівчини, її пісні, що до сьогодні живуть у народі, послужили митцям слова основою для створення художніх творів.

Одним з найвідоміших творів про ці світлу постать нашої історії с роман у віршах Ліни Костенко “Маруся Чурай”. Твір Ліни Костенко є цікавим і яскравим явищем в українській художньо-історичній романістиці XX століття. По-перше, жанр твору рідкісний і цікавий.

Літературознавці на сьогодні романом у віршах називають небагато творів, при цьому в російській літературі виділяють “Євгенія Онєгіна” О. С. Пушкіна, а в українській – “Марусю Чурай” Ліни Костенко. Поетеса зробила якісно новий крок у розвитку цього жанру. Ліна Костенко старанно дотримувалася історичної правди в своєму творі. Вона вводить образи реальних людей. Персонажі роману згадують реальні історичні події.

Полтавці добре пам’ятають оспіваного в піснях козака Байду – першого гетьмана українського козацтва Дмитра Вишневецького, великого патріота, який став на захист українських земель від турецько-татарських нападників. Вони згадують часи, коли на півдні України, за Дніпровськими порогами, зароджувалось братерство мужніх лицарів, що потім названо українським козацтвом, запорожцями. Розповідаючи про життя українських міст і сіл періоду визвольної боротьби українського народу під проводом Богдана Хмельницького, Ліна Костенко відтворює блискучу галерею народних характерів. Найповніше, безперечно, змальовано головну героїню роману – Марусю Чурай, доньку хороброго, чесного, непримиренного борця проти кривди Гордія Чурая.

Незважаючи на те, що документальні дані про Чураївну дуже скупі й суперечливі, ніяких письмових документів про її життя не маємо, бо судові акти Полтавського магістрату згоріли під час лютої пожежі, її пісні, що збереглися в народних переказах, допомогли поетесі створити цей образ, що за історичними, соціальними, духовними ознаками був цілком можливий для того часу. Ліна Костенко написала роман історичний, але він за своїм пафосом – ліричний; своєю емоційною тональністю він звернений до майбутнього – до нашої сучасності. У творі майстерно поєднано епос і лірику, правдиво показано всі сфери життя – політичного, духовного, родинно-побутового, військового.

Роман Ліни Костенко – це твір зрілого майстра, вершинна книга творчості поетеси, що вражає досконалістю змісту і форми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Твір на тему: “Маруся Чурай” Ліни Костенко – історичний роман у віршах (ІV варіант)
“Маруся Чурай” Ліни Костенко – історичний роман у віршах (ІV варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email