|  | 

Матеріали щодо психологічного супроводу випускників під час підготовки та проведення ЗНО

Пам’ятка випускникам школи

Матеріали щодо психологічного супроводу випускників під час підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Іспити, як і більшість явищ життя, – явище перехідне. Коли вони закінчуються, з’являється відчуття свободи, забуваються сльози, нервування, повертається спокійний сон. Але ж можна скласти іспит і з меншими витратами для власного здоров’я, отримати добрі оцінки й чекати наступного іспиту без страху і безсонних ночей.

Оптимальний варіант підготовки до складання іспитів

Розпорядок дня

Харчуватисяслід три-чотири рази на день. Мед, горіхи, молочні продукти, риба, м’ясо, овочі та фрукти забезпечать баланс необхід – них інгредієнтів їжі в організмі й відновлять енергетичні витрати.

Нормальний здоровий сон і відпочинок зменшать навантаження на нервову систему.

Слід пам’ятати про біоритмологічні особливості: “сова” неефективно працює о 6-8 годині ранку, а “жайворонок” навряд чи буде працездатним до 2-3 години ночі. В усіх людей рівень біологіч – ної активності знижений із 17 до 18 години.

Можна вжвати тонізуючі препарати, наприклад, із женьшеню. Каву краще пити вранці й небагато, лиши для того, щоб прокину – тися(для тих, хто звик саме так починати свій день). Кава підсилює нервовість і тривожний стан у невпевнених у собі людей.

Правильна організація вивчення навчального матеріалу

Спочатку слід переглянути весь матеріал і розподілити його таким чином : якщо треба вивчити 100 питань за чотири дні, то в перші два дні вивчається 70% усього обсягу, третього дня – решта, а четвертого – повторюють вивчене. При цьому складні теми варто чергувати з простішими – не обов’язково вчити всі питання поспіль.

Є деякі психологічні закономірності, які слід враховувати:

“Чинник межі”. Найкраще запам’ятовується інформація, викла – дена на початку і наприкінці тексту. Середина завжди швидко “вилітає” з голови.

Тому під час запам’ятовування та повторення слід приділити увагу середині тексту.

Повторювати треба не механічно, а вдумливо, зосередившись на змісті. Інформація після “завантаження” в мозок, якщо її не повторити, утрачається на 20-30% упродовж перших 10 годин. Щоб цього не сталося, слід прочитати текст, повторити його вдруге, через 20 хв – утретє, а через 8-10 год – учетверте, і ще раз через добу. Тільки після цього можна бути впевненим у тому, що інформація міцно “оселилася” в голові.

Особливість “упізнавання”. Дивлячись на текст, відчуваєш, що колись це все бачив, читав, отож вирішуєш, що витрачати час на це питання не варто й можна переходити до наступного. Насправді ж це – несвідомий самообман. І якщо не вивчити уважно те, що здається таким знайомим, на іспиті можна не відповісти на таке “знайоме” питання.

Запам’ятати можна краще, якщо знати, що є “найближчим”: текст, рисунок, логічна схема, мовленнєве відтворення.

Слід пробувати знайти щось цікаве у найнуднішому матеріалі, адже цікаве запам’ятовується набагато легше.

Шпаргалка – річ потрібна

Використання шпаргалок на іспиті найчастіше закінчується дуже сумно. Вони потрібні лише тим, хто краще запам’ятовує матеріал при конспектуванні, – викладений коротко (у вигляді тез), він краще тримається в пам’яті. Шпаргалки зручно використовувати перед самим іспитом, а брати на іспит не варто.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Матеріали щодо психологічного супроводу випускників під час підготовки та проведення ЗНО
Матеріали щодо психологічного супроводу випускників під час підготовки та проведення ЗНО
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email