|  | 

Методична розробка уроку з теми: “Військово – історичні правові та політичні основи захисту “Вітчизни”

Методична розробка уроку з теми: “Військово-історичні, правові та політичні основизахисту Вітчизни”Мета: заохочувати учнів до вивчення предмета “Захист вітчизни” та розпалювати інтерес до служби у Збройних Силах України як до почесного обов’язку кожного громадянина; довести, що захист Вітчизни потребує спеціальної фізичної, вольової, інтелектуальної, професійної та моральної підготовки. Теоретичне заняття (розповідь-бесіда)Навчальні питання:1) розвиток національних Збройних Сил та інших військових формувань – умова могутності держави;2) підготовка до захисту України – обов’язок кожного громадянина.3) предмет “Захист Вітчизни”, розділи Програми та їх завдання;4) особливості правил поведінки на заняттях та обов’язки учнів. Місце проведення: клас “Захист Вітчизни”.Час: 45 хв. Матеріально-технічне забезпечення: діапроектор (“Види Збройних Сил та роди військ”), комплект плакатів “Захист вітчизни” (2001 р.), карта України.

Навчальні посібники: Конституція України (ст. 17, 65), Закон України “Про загальний військовий обов’язок і військову службу” (ст. 1, 8, 9-13), Програма “Захист Вітчизни” (2005р.), підручник “Захист Вітчизни” (2006р.).Структура уроку1. Вступна частина – 12 хв1.1.

Вишикувати учнів в одну шеренгу за зростом, зробитиперекличку за списком, виконати команди: “Ставай!”, “Рівняйсь!”, “Струнко!”, “Відставити!”, “Вільно!”.1.2. Призначити командирів взводу, відділень.1.3. Роз’яснити основні обов’язки командирів та учнів під час шикування.1.4. Утворити пари юнаків на час проведення теоретичних занять завідділеннями, виконання команд: “Ставай!”, “Струнко!”, “Вільно!”, “Сідай!”.1.5.

Віддача рапорту командиром (показую, треную).2. Основна частина – ЗО хв2.1. Розвиток національних Збройних Сил та інших військових формовань України – умова могутності державиГарантом національної безпеки України виступають боєздатні Збройні Сили, побудовані за принципом оборонної достатності, які є необхідним атрибутом держави.

Вони виконують найголовнішу – захисну функцію. Історичне коріння ЗС України полягає з часів Київської Русі, славної Козаччини середньовіччя, Російської Армії, Пластунського і Січового стрілецького руху, а також і військових формовань у період національно-визвольної боротьби першої і другої Світових війн. В основному структуру та оперативне мистецтво Збройних Сил мала вплив Радянська Армія. Вона залишила як позитивне, так і негативне новій Українській Армії.

Позитивне: – сучасна військова зброя і обладнання; – сформовані і боєздатні військові формовання та об’єднання; – розвинута структура оборонних підприємств; – краща авіаційна технологія; – розвинена мережа протиповітряної оборони держави; – високоефективна система і матеріальна база підготовки військових кадрів; – високі технології в більшості військових галузей тощо. Негативне: – велика кількість застарілої військової техніки та зброї; – застарілі структури та управління військами; – деякий розрив військово-економічних комплексів; – низька військова дисципліна та моральний дух військ; – недостатній рівень матеріально-технічного забезпечення особовогоскладу. Принципи діяльності ЗС: – демократія і гуманізм; – єдиноначальність і колективне вироблення рішень; – верховенство закону; – загальний військовий обов’язок громадян України; – добровільний вступу на кадрову військову службу; – дотримання військової дисципліни; – гласність у діяльності Збройних Сил і збереження військової таємниці; – позапартійність; – гарантований соціально-правовий захист військовослужбовців.2.2 Підготовка до захисту України – обов’язок кожного громадянина Строкова військова служба відповідно до Конституції та закону України “Про загальний військовий обов’язок і військову службу” є почесним обов’язком кожного громадянина чоловічої статі (див. схему 1).2.3.

Предмет “Захист Вітчизни”. Розділи Програми та їх завдання Предмет “Захист Вітчизни” – обов’язкова загальноосвітня навчальна дисципліна, яка має за мету надати молоді необхідні знання про законодавство України з питань військової служби та захисту Вітчизни; основні положення Воєнної доктрини держави, призначення ЗС та інших військових формувань України, її характерні особливості; допомогти засвоїти основи військової справи, цивільного захисту і медико-еанітарної підготовки; здійснити психологічну та фізичну підготовку до військової служби (див. схему 2).Курс “Захист вітчизни” не тільки готує до служби у ЗС, а й формує подальший фізичний, вольовий, інтелектуальний, професійний, моральний розвиток особ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Методична розробка уроку з теми: “Військово – історичні правові та політичні основи захисту “Вітчизни”
Методична розробка уроку з теми: “Військово – історичні правові та політичні основи захисту “Вітчизни”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email