|  | 

Методичний тиждень педагогічної майстерності вчителів

РКЗО “Іванівська СЗШ І-ІІІ ступенів”

Звіт про проведення методичного тижня педагогічної майстерності

Згідно плану роботи школи в період з 11.02.13 по 15.02.13 р. в навчальному закладі проходив методичний тиждень педагогічної майстерності вчителів.

Проведенню тижня передувала певна робота. На засіданні методичної ради був розроблений план проведення тижня, призначені відповідальні за проведення даних заходів та відкритих уроків в рамках окресленої теми. Заступник директора з навчально-виховної роботи Горілько М. М. провела методичні консультації для організації запланованих заходів, запропонувала методичні рекомендації для успішного проведення відкритих уроків.

11.02.2013 року – Педагогічна виставка-ярмарок “План-конспект відкритого уроку” продемонструвала цікаві підходи учителів до реалізації визначеної проблеми. Були запропоновані нетрадиційні уроки, які педагоги змогли відвідати в ході тижня: урок з предмету “Природознавство” в 3 класі (вчитель Олійник Т. І..), урок з математики у 6 класі (Деревенець С. М.), урок з основ здоров’я з елементами тренінгу у 7 класі (Панчик Т. Г.), урок географії “Тваринний світ України” (вчитель Воротня Т. В.) . На педагогічній виставці-ярмарку вчителі не тільки представляли свої розробки, але і мотивували обрані ними форми і методи, аналізували їх ефективність та вплив на результативність навчально-виховного процесу в цілому. І виставка і, власне, сам практикум показав позитивні напрацювання і труднощі педагогів в реалізації вказаної проблеми.

11.02. 2013 року – Виховна година “Секрети креативності”, яку підготувала і провела Лях Л. Е. Вчителька продемонструвала цікаві форми виховної роботи “Який може бути апельсин”, “Що упало, хто прийде”, “Земля, вода, повітря”, вправи: “Розповідь з однієї букви”, “Групова картина”, чим активізувала діяльність учнів усього класу, спонукала підлітків до самопізнання і саморозвитку, проявів креативності. Виконані завдання сприяють розвитку фантазії, уявлення та мислення дітей.

В ході заняття вихованці мали піднесений позитивний настрій.

12.02. 2013 року – Психолого-педагогічний семінар “Використання інноваційних технологій як шлях до розвитку творчого потенціалу учасників навчально-виховного процесу.” Мета заходу передбачала поглиблення знань про зміст і сутність поняття “інновація”, розгляд основних освітніх інновацій, їх класифікації, ознайомлення з нормативними документами розвитку інноваційної діяльності в школі, зацікавлення молодих вчителів інноваційною діяльністю, спонукання їх подальшого впровадження в навчально-виховний процес, поширення досвіду роботи досвідчених вчителів нашої школи.

На одній із методичних нарад за 2-3 тижні до семінару вчителі школи прослухали доповідь на зазначену тему. Це необхідно для того, щоб колеги пригадали, які інноваційні технології можна використовувати в процесі навчання й виховання. Після цього здійснювався контроль відвідування уроків з метою аналізу готовності педагогів до інноваційної діяльності, а також виявлення вміння використовувати новітні педагогічні технології у навчально-виховному процесі.

На початку семінару заступник запропонувала обговорити як використовують у своїй роботі інновації. На практичній частині заняття вчителі спробували за допомогою інтерактивних вправ з’ясувати, який зміст вони вкладають в слово “інновації”, які асоціації у них виникають, які проблеми існують при використанні вказаних методів та технологій і яка ефективність відповідної діяльності.

Презентуючи власний педагогічний досвід вчителі Горілько М. М. та Лях Л. Е довели, що використання даних форм дає можливість учасникам “прожити обрану тему”, знаходити раціональне зерно в суб’єктивній позиції, напрацювати новий досвід, який є досить дієвим та результативним в практичному застосуванні.

13.02. 2013 року – В ході проведення Круглого столу “Розвиток творчих здібностей учнів”, Дискус Ії “Творчий учень. Який він?” та Інтелектуальної гри “Щасливий випадок” учителі активно висловлювали свої думки, зазначали позитивні й деякі негативні сторони питання та робили слушні висновки.

14.02. 2013 року – Семінар – практикум “Активні і інтерактивні методи навчання”. На семінарі вчителі теоретично проаналізували моделі навчання та дослідили вплив їх використання на підвищення якості навчально-виховного процесу; визначили позитивні сторони та недоліки кожної моделі навчання та рівень засвоєння учнями знань при використанні даної моделі навчання, дослідили відмінність між методом роботи і технологією навчання.

Форми і методи роботи на семінарі:

Вправа: “На що схожий Ваш настрій?” “Мозковий штурм” “Що таке успішність?” Обговорення в загальному колі “Від кого залежить успішність учнів?” Робота у групах “Моделі навчання” Робота у групах “Розташування меблів у кабінеті” Імітаційна гра “Яка відмінність між методом роботи та технологією навчання?”

В кінці семінару заступником директора підведені підсумки роботи та представлена до уваги колег презентація “13 признаков того, что вы – учитель”.

14.02. 2013 року – Лях Л. Е. запропонувала відкритий урок хімії у 8 класі, де учні вивчали тему “Періодичний закон і періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва”. На уроці діти ознайомилися зі структурою періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва, з малими і великими періодами, групами і підгрупами, з довгою і короткою формою періодичної системи хімічних елементів, розглянули періодичну зміну властивостей хімічних елементів на основі їх положення в періодичній системі.

Матеріал був викладений на основі застосування інтерактивного навчання.

15.02.2013 року на Засіданні педради розглядалося питання “Рівень педагогічної культури вчителя й педколективу школи в цілому як одна з важливих умов розвитку креативних здібностей учнів”.

Педрада проведена в формі тренінгу із застосуванням вправ:

“Сонце педагогічної культури вчителя”.

Мета: визначення розуміння учасниками поняття “педагогічна культура вчителя” і бачення ними своїх життєвих планів.

“Колесо педагогічної культури колективу”.

Мета: визначення рівня педагогічної культури вчителя на сучасному етапі.

“Сонях”.

Мета: допомогти учасникам спланувати свої дії щодо підвищення рівня педагогічної культури колективу заради розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів.

За підсумками проведеної педагогічної ради прийняли рішення націлити дії всіх учасників навчально-виховного процесу на підвищення рівня педагогічної культури колективу з урахуванням креативних здібностей колег та їх вихованців.

На засіданні методичної ради школи були підведені підсумки проведеної роботи, проаналізований теоретичний курс, практикум і психолого-педагогічний семінар, як складові методичного тижня та зроблені висновки про достатній рівень проведених методичних заходів.

Інформація про хід проведення тижня щоденно розміщувалася на стенді ” Методичний бюлетень школи”.

Всі заплановані заходи проведені результативно.

Заступник директора: М. М. Горілько

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Методичний тиждень педагогічної майстерності вчителів
Методичний тиждень педагогічної майстерності вчителів
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email