|  | 

Мій Шевченко

Т. Г. Шевченко! Досить було однієї

Людини, щоб врятувати цілий світ,

Цілу націю.

Остап Вишня.

Доля карбувала його життя у формах трагічних. Виявляється, один повсталий проти всіх може важити більше, аніж багато повсталих проти одного… Повстанець Шевченко був гнівною мовою цілого поневоленого народу ; мовою колючою, як дріт, але правдивою та прозорою, як сльоза.

Мовою, в якій бурхлива епоха відлунювала в розлогих думах бандуристів – сама Україна була потрощеною бандурою з обірваними струнами. Разом з усією Росією – булав ярмі царсько-кріпосницької системи. І яких же нелюдських сил треба було, щоб відкрити очі сліпому народові! А він підняв його, пригнобленого та приниженого, розтоптаного із землі, указуючи на шлях та розплющуючи очі.

Поет прагнув розбудити пам’ять народу, нагадати про мужність і незалежність наших предків. Він закликає нас подивитися на свою країну й “полюбити щирим серцем велику руїну”.

Вимучений фізично, та не зламлений морально, Шевченко навіть після заслання не зрікається України, продовжуючи писати.

Існують закиди на те, що Шевченко – атеїст, але він відстоює християнський ідеал згармонізованої людини, яка живе у згоді з собою :

Добре жить

Тому, чия душа і дума

Добро навчилася творить.

Про Шевченка написано тисячі томів досліджень, та найпроникливішим шевченкознавцем був і залишається народ, про якого він писав; народ, який все це пережив.

Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє.

Для мене Шевченко – це невичерпане натхнення, яке стане опорою для великих справ задля моєї України!

Вдовиченко Анна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Мій Шевченко
Мій Шевченко
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email