|  | 

Микола Іванович Костомаров – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (кінця XVIII – перших десятиліть XIX ст. (1798-1840 pp.)

Микола Іванович Костомаров (1817-1885 pp.)

Микола Іванович Костомаров був одним з найталановитіших культурних діячів XIX століття. У його доробку понад 300 історико-наукових, публіцистичних, літературно-критичних та художніх творів.

До найкращих творів М. Костомарова належать збірки балад та ліричних поезій “Українські балади” (1839 р.) та “Вітка” (1840 p.), стаття “Обзор сочинений, писанных на малороссийском языке” (1843 p.).

Як поет-романтик М. Костомаров віддавав перевагу легендарно-історичним та легендарно-фантастичним мотивам, а образність своїх творів намагався запозичувати з народної поетичної творчості. Романтика балад М. Костомарова виявилася у відтворенні побутового колориту (“Пан Шульпіка”) та фантастичних перетвореннях (“Ластівка”, “Брат з сестрою”, “Явір, тополя і береза”). У своїх творах митець звертався до героїчного минулого, оспівував козаччину та вільні минулі часи (повість “Чернігівка” з часів гетьманування Петра Дорошенка, драма “Переяславська ніч “, трагедія ” Сава Чалий”).

Як і інші романтики, М. Костомаров також займався перекладами європейських класиків (Байрона, Шекспіра), чим збагачував українську літературу. ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Микола Іванович Костомаров – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (кінця XVIII – перших десятиліть XIX ст. (1798-1840 pp.)
Микола Іванович Костомаров – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (кінця XVIII – перших десятиліть XIX ст. (1798-1840 pp.)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email