|  | 

Микола Вороний (1871-1938)

Українська література 6 клас

КРОКУЄ ОСІНЬ ЗОЛОТА

Микола Вороний (1871-1938)

Оригінальною творчою особистістю був Микола Вороний – людина невгамовного діяльного темпераменту, поет високої художньої культури, який намагався підняти українську літературу до світового рівня…

Іван Денисюк

Микола Вороний народився 24 листопада 1871 року на Катерино славщині (тепер Дніпропетровська область) в сім’ї ремісника. Невдовзі його батьки переселилися в с. Гончарівку (передмістя Харкова), де й минули дитячі роки Миколи. У сім’ї Вороних шанували народні звичаї і традиції.

Батьки прагнули виховати дітей освіченими людьми.

У шкільному віці хлопчик любив читати твори зарубіжних письменників Жуля Верна, Фенімора Купера та ін. Великий вплив на нього мали вірші Тараса Шевченка. Після закінчення школи Микола Вороний навчається у Харківському реальному училищі, згодом – у Віденському (Австрія) та Львівському університетах.

У Львові юнак працює в журналі “Життя і слово”. Тут він знайомиться з Іваном Франком. Микола мав чудові акторські здібності, спробував себе як актор і режисер театру.

Перша збірка поезій Миколи Вороного вийшла 1911 року під на звою Ліричні поезії”, наступна (“В сяйві мрій”) – через два роки.

У1934 році Миколу Вороного безпідставно заарештували й ув’язнили, оголосивши його “ворогом народу”. Насправді, виною письменника було тільки те, що у його віршах лунали заклики любити Україну, бути справжніми її патріотами. 7 червня 1938 року письменника Миколу Вороного розстріляли.

Його ім’я і творчість повернулися до нас тільки в роки незалежності України.

Що? Коли? Чому? Як?

1. Перекажіть коротко біографію письменника Миколи Вороного. 2. Назвіть збірки його поезій.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Микола Вороний (1871-1938)
Микола Вороний (1871-1938)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email