|  | 

Місце і значення творчості О. Гончара в сучасній українській літературі (III варіант)

Славний і справжній прозаїк Олесь Гончар… Михайло Шолохов Говорять, що коли народжується людина, на небі з’являється зірка. У когось ця зірка маленька, у когось – більша, а ще у когось – величезна.

Ще говорять, що залежить це від душі людини: якщо душа мала – то й зірка мала, велика душа – то зірка буде великою і яскравою. А ще є такі зірки, що зігрівають душі людей і навіть можуть засвітити їхні зірки. Мабуть, саме такою була зірка видатного українського письменника Олеся Гончара, бо й після його смерті вона продовжує зігрівати душі людей глибиною і щирістю таланту. Олесь Гончар – всесвітньо відомий письменник і громадський діяч.

Його шлях у літературі – це шлях безперервних пошуків. Його творчість нерозривно пов’язана із сучасністю. Його високо гуманістичні твори вражають глибиною і масштабністю мислення.

Найважливішими ознаками індивідуального стилю Олеся Гончара є органічне поєднання реалізму з романтичним баченням світу, філософське заглиблення у найскладніші проблеми сучасності, ліричність образів і розповіді, постійні пошуки позитивного ідеалу, оригінальність художнього мислення. Характерною особливістю його творів є гумор, прозорість і глибоке смислове навантаження художнього слова, лаконізм вислову, свіжі, своєрідні образи-символи, неологізми тощо. Проза письменника цікава своєю поетичністю, адже джерелом лексикону його творів було живе народне мовлення.

Мова його творів – один з найкращих зразків сучасної літературної мови. Основним об’єктом дослідження Олеся Гончара є людина, її внутрішній світ. Людські вчинки і людські помисли, людська велич і людська чистота – ось чим захоплюється письменник.

Він Обвинувачує як загальнолюдське зло, так і антиморальні прояви окремих людей, вважаючи, що найменша підлість може згодом призвести до великої біди, до трагедії багатьох людей або навіть людства в цілому. Вболівання за долю людини, високий патріотизм і гуманізм – найяскравіші ознаки творчості Гончара. Але Митця турбує не тільки доля рідної країни та українського народу, а й доля всього людства. Вже в своєму першому творі – трилогії “Прапороносці” – устами своїх героїв він гнівно засудив війни і все те зло, що вони приносять людству.

Олесь Гончар – автор великої кількості романів, повістей, оповідань, новел, критичних нарисів і статей. Його твори перекладені більш ніж сорока мовами світу. Все прогресивне людство шанує прогресивні тенденції його творчості.

У 1992-1993 роках Міжнародний Біографічний центр у Кембриджі визнав Олеся Гончара “Всесвітнім інтелектуалом 1992/93 років.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Місце і значення творчості О. Гончара в сучасній українській літературі (III варіант)
Місце і значення творчості О. Гончара в сучасній українській літературі (III варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email