|  | 

Михайло Коцюбинський – великий майстер української літератури МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

10 клас

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Видатний український письменник Михайло Коцюбинський ввійшов в історію національної літератури насамперед як знавець життя народу, особливо селян, його проблем, складної боротьби за соціальні і національні права. Внесок письменника дуже значний, і не останнє місце посідає своєрідний стиль, майстерне стерне володіння художнім словом, багата і повнозвучна українська мова, якою писав Коцюбинський.

Ранні твори Коцюбинського вже відрізняються тонким аналізом характерів, почуттів та вчинків героїв. Найчастіше це діти, що живуть у бідних селах та

Передбачених окраїнах міст; діти, які ростуть у злиднях, змалку завалені важкою, брудною, одноманітною працею. Коцюбинський змальовує цих малих мучеників пронизливою теплотою, звертаючи увагу на моральну стійкість, природні чесноти малих героїв. Така Хариття з однойменного оповідання, яку важка хвороба матері змушує взяти на себе обов’язки дорослої людини, такий Дмитрик з “Маленького грішника” і багато інших.

З часом Коцюбинський звертається до недалеких історичних часів, змальовуючи боротьбу проти панства, аналізує корені і наслідки цієї боротьби, роблячи це з присутньою йому художньою силою. Образ Соломії з оповідання “Дорогою ціною” під пером майстра став символом незалежності, волі, нестримного прагнення до щастя й свободи. Один із шедеврів Михайла Коцюбинського – ліричний твір “Intermezzo”. Чаруюча образність і співучість мови розквітли тут у повну силу.

Ліричний герой твору, через сприйняття якого читач бачить українську природу, життя, – людина, що напружено мислить у красі навколишнього світу з сумом помічає страждання людей, які цю красу створюють.

Мабуть, найпоетичнішим з усіх творів Коцюбинського є повість “Тіні забутих предків”. У ній злились казка й реальність, історія й легенда, екзотика і буденність. Не випадково саме ця повість надихнула геніального режисера Сергія Параджанова на створення одного з кращих його фільмів. Можна тільки дивуватися: кольори, багатство одягу, музика, розкішна, магічна природа – усе це показано у фільмі допомогою сучасних технічних засобів.

А Коцюбинському вистачило лише тільки слова, тільки рідної мови.

Видатний майстер слова Михайло Коцюбинський назавжди залишився в історії літератури, та не став тільки історичним фактом. Він – наш сучасник, як всі великі митці, що зуміли оволодіти матеріалом, опанувати ремесло і створити шедеври.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Михайло Коцюбинський – великий майстер української літератури МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ
Михайло Коцюбинський – великий майстер української літератури МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email