|  | 

Молитва до мови

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Молитва до мови

Мово наша, Пресвята Богородице і Покровителько народу українського, дай мудрості і терпіння плекати тебе і берегти як зіницю ока. Адже будеш ти процвітати, житимемо і ми всі однією великою нацією. Навчи нас поважати і шанувати тебе, як шанували рідну мову материнську твої видатні сини і доньки.

Український письменник Панас Мирний найбільш повно і водночас лаконічно охарактеризував значення мови для кожного громадянина: “Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування”.

Мово наша! Велична, заступнице вікових традицій, звичаїв і народної творчості. Це ж ти, наша Берегине, стоїш на сторожі національного Храму, не впускаючи туди злого духа виродження.

Це ж ти дзвінкоголосим птахом дивуєш світ перлинами і самоцвітами зі своєї вікової скарбниці.

Мово наша, цілителько зболених душ і зранених тіл! Скількох людей ти врятувала від смерті й зневіри словом матері чи призабутою колисковою, скільком людям подарувала крила і допомогла стати на них, здійнятись в небо.

Мово наша, Матінко наша скорботна, прости дітей своїх нерозумних за те, що забувають тебе часом, за те, що не поспішають прозріти, адже рано чи пізно всі твої сини і доньки прийдуть до тебе, як приходить людина до Бога, коли настає час мудрості і прозріння, як приходить спрагла людина до чистого джерела. Бо це потрібно нам, українцям, щоб не вважати себе меншовартими.

Не полишай нас, рідна мово, розквітай і далі, буяй калиновим цвітом, світися всіма кольорами веселки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Молитва до мови
Молитва до мови
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email