|  | 

Моральні уроки Біблії

Біблія… Книга Книг, Вічна Кінна, Святе Письмо. Одне з найдавніших і найбільш тиражованих видань у світі. Щоденний порадник для віруючих і нескінченне джерело натхнення для письменників. Можна по-різному ставитися до релігійних постулатів, викладених у Біблії, але жодна книга християнського світу не сконцентрувала в собі стільки мудрості, стільки пікового досвіду, стільки моральних норм співжиття!

Думаю, що в Біблії кожен може знайти відповіді па свої болючі питання у пошуках сенсу буття. Адже це книга насамперед філософська. Як не ЗаМИЄЛИТИСЯ і не ПОГОДИТИСЯ з таКИМИ положеннями “Книги Кк. їсзіаста”: “Марнота усе!”, “Немає нічого нового під сонцем!”, “1 дурному, і мудрому – доля одна”, “Для всього свій час”, “Не квапся своїми устами”, “Тримайся середини”, “Не копай ближньому ями, бо сам в неї впадеш”. Наскільки б кращим було життя людей, коли б усі вони дотримувалися Божих заповідей: “Не ибпіі!”, “Не вкради!”, “Шануй батька та матір свою!”, “Не суди своїх ближніх”, “Люби і порогів своїх” та інші.

Здавалося б, як можна любити ворогів своїх, робити добро тим, хто ненавидить вас? Багато прикладів із життя іі літератури переконують, що тільки добро може припинити зло. Згадаймо хоча б Марічку з “Тіней забутих предків” М. Коцюбинського, яка дала хлопчику з ворожого роду, Івану, що вдарив її, цукерку. Іван зупинився і засоромився, задумався, за що піп б’є беззахисне дівча. Це було початком їхньої дружби, а згодом і любові.

Отже, зло можна припинити тільки добром! Коли ж відповідати злом на зло, то утвориться безкінечний ланцюг. Завжди треба пам’ятати: “Як бажаєте, щоб вам люди чинили* гак само чиніть їм і ви…” А скільки мудрості, спостережливості та глибокого підтексту криється в біблійних притчах! Скільки поезії в Соломоновій “Пісні над піснями”!

Недаремно майже тисячоліття біблійні теми, сюжети, образи використовують у своїх творах художники, письменники, скульптори, музиканти. Навіть не замислюючись над їхнім походженням, ми вживаємо вислови “спить сном праведника”, “дивимось крізь пальці”, “робить із себе посміховисько”, “міряти тією самою міркою”, “змокнув з голови до ніг”, “Хома невіруючий” та інші. А це ж вислови з Біблії.

Один із дослідників Біблії вдало назвав її маленьким літературним всесвітом. Справді, у Книзі Книг представлені міфи, легенди, епос, релігійно-ритуальні та юридичні кодекси, історичні хроніки, притчі, воїнські повісті, перекази, оповіді, житія, народні пісні, релігійні гімни, любовна лірика, віршовані молитви, філософські й морально-побутові афоризми, слова, казання, повчання, поеми, пророцтва, діалоги. То ж намагатися хоч трохи осягги цей всесвіт, цю криницю мудрості варто кожному, хто вірить у загальнолюдські моральні цінності і керується ними в житті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Моральні уроки Біблії
Моральні уроки Біблії
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email