|  | 

Моральні вислови

Вчені пропонують таку формулу характеру: Скажеш слово – пожнеш дію; Посієш дію – пожнеш вчинок; Посієш вчинок – пожнеш звичку; Посієш звичку – пожнеш характер; Посієш характер – пожнеш долю! Золоте правило моральності: Поводься з іншими так, як хотів би, щоб поводилися з тобою. ПАМ’ЯТКА Вихованою, ввічливою людиною не народжуються, а стають.

Від вас потрібне уміння самим стежити за собою, розуміти, як треба поводитися в різних випадках, самостійно намагатися виправити погане у своєму характері і поводженні. І запам’ятайте! Вихована людина навіть у темряві і на самоті залишається вихованою! Що таке милосердя? Милосердя – найвірніший знак справжньої величі людини. В. Шекспір Милосердя – це сила, здатна захистити беззахисне.

Г. Честертон Справжнє милосердя – це бажання приносити користь іншим людям, не думаючи про винагороду. Х. Келлер Щоб бути милосердним, не обов’язково виїздити з дому. Найвеличніше, найбожественне в людині – це милосердя і вибачення. О. Дюма-син Милосердям можна обеззброїти ворога. Індійська народна мудрість Егоїзм записує чорнилами зроблене йому зло та олівцем зроблене йому добро.

С. Сегюр Егоїзм – це вата, яку запихають у вуха, щоб не чути людського стогону. Г. Сенкевич Що таке справедливість? Щоб навчити людей любити справедливість, треба показати їм її результати. С. Сміт Справедливість… є обмеженням, обмеженням своїх зазіхань на користь чужих прав; справедливість є, таким чином, пожертвуванням, самозапереченням. В. Соловйов Справедлива людина – не та, яка не здійснює несправедливості, а та, яка маючи можливість бути несправедливою, не бажає бути такою.

Меандр Єдине, чим будь-яка чесна людина повинна керуватися в своїх вчинках – справедливо чи несправедливо те, що вона робить і чи є це проявом доброї чи злої справи. Сократ Справедливість полягає у тому, щоб віддати кожному належне. Цицерон Справедливість наших суджень і наших вчинків – не більш ніж вдале співпадання нашого інтересу із суспільним.

К. Гельвецій Коли люди люблять один одного, вони не потребують справедливості, навпаки, як би вони не були справедливі, вони потребують дружби, і найбільше справедливим у світі, безперечно, є справедливість, яка надихається доброзичливістю і любов’ю. Аристотель Що таке ідеал? Із усіх ідолопоклонників най божевільніший той, хто поклоняється самому собі. П. Буаст Ідолів вирізають і золотять для того, щоб не червоніти від поклоніння бовдуру. П. Буаст Цінність ідеалу в тому, що він віддаляється, коли ми наближаємося до нього. М. Ганді ЕТИЧНИЙ СЛОВНИК Вихований – той, який дотримується правил пристойності, виявляє люб’язність, ввічливий, чемний, гречний, тактовний, привітний, коректний, делікатний.

Гідність – поняття моральної свідомості про цінність кожної людини як моральної особистості, моральне ставлення людини до себе та ставлення до неї суспільства. Добро – усе гарне в житті людей, що відповідає їхнім інтересам, бажанням, мріям. Добродійний – той, який має на меті давати допомогу іншим людям, насамперед бідним, нужденним. Добросердний – той, який має добре серце, лагідний, чуйний до людей; людяний.

Доброчинність – зроблене добро, надання допомоги іншим. Друг – людина, зв’язана з ким-небудь довірою, відданістю, спільними поглядами, переконаннями, на яку можна в усьому покластися. Етикет – 1)правила поведінки; 2) зведення норм поведінки, Порядок дій, правила чемності у вельможних домах; нині ще – в дипломатичних колах. Заздрість – почуття досади, роздратування, викликане якоюсь перевагою іншого. Конфлікт – зіткнення протилежних інтересів, поглядів, граничне загострення суперечностей, що призводить до ускладнень у стосунках.

Культурна людина – людина – носій культурної поведінки. Культурна поведінка – сукупність форм повсякденної поведінки людини, в яких проявляються моральні й етичні норми цієї поведінки. Мораль – норми та приписи (правила) поведінки в ставленні один до одного й до суспільства.

Моральні цінності – це моральні норми, принципи, ідеали, які людина вважає для себе значущими та важливими в своєму ставленні до інших. Моральний дух – моральна сила, яка спонукає людину ставати сильнішою і рішучою (сильний дух), або втрачати віру, надію (слабкий дух). Моральний обов’язок – моральна вимога, яка стосується багатьох людей і вимагає від людини певної поведінки. Пристойність – ввічливість, гарні манери, повага до людей, охайний вигляд, усе, що від повідає загальноприйнятим правилам поведінки. Совість – усвідомлення й почуття моральної відповідальності за свою поведінку, свої вчинки перед самим собою.

Спілкування – взаємини людей, що виявляються в обмінові інформацією (комунікації), у взаємодії (інтеракції), у сприйманні людини людиною. Справедливість – ставлення до будь-кого, яке характеризується неупередженістю і відповідає морально-етичним нормам. Такт – почуття міри, що підказує правильне розуміння або оцінку явищ життя. Тактовний – той, який володіє почуттям міри, такту, делікатний, ввічливий. Характер – сукупність особливих рис людини, що виявляються в поведінці; вдача.

Честь – ставлення людини до себе та ставлення до неї суспільства, але на відміну від гідності, честь пов’язана з конкретним станом людини в суспільстві, родом її діяльності (честь інженера, честь лікаря). Щастя – відчуття цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення й безмежної радості, яких зазнає хто-небудь. Батькова й материна любов з морського дна рятує. Українське прислів’я Добром за добро відплачує кожен, добром за зло – тільки справжня людина. Татарське прислів’я Чого собі не бажаєш, не роби й іншим.

Китайське прислів’я Одне сьогодні коштує двох завтра. Бенджамін Франклін Слово “завтра” придумано для людей нерішучих і для дітей. Іван Тургенєв Якщо хочеш знати мало часу, нічого не роби. Антон Чехов Скільки чеснот у людини, стільки і вад.

Ніхто не народжується без вад. Але порочним стає той, хто їх терпить. З давньоруського епосу Особистість людини – це сад, а наша воля – його садівник.

Вільям Шекспір Життя довге, якщо воно повне… Вимірюймо його вчинками, а не часом. Сенека

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Моральні вислови
Моральні вислови
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email