|  | 

Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – ІІ варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

II варіант

Оповідання Володимира Винниченка мені не просто сподобалось, воно примусило мене замислитись над важливими речами в житті. Чи справді людина, яка зовні вихована та охайна, є такою в душі? Чи здатний хлопчик-розбишака на справедливий вчинок, чи навіть на жертовність?

Після прочитання твору я з упевненістю можу відповісти на ці питання.

Коли вперше знайомишся з Федьком, складається враження, що цей хлопчик – звичайний шибеник чи халамидник: “Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся на Федька… Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти – граються, бавляться тихо… Федькові ж неодмінно, щоб битися…

Спокій був його ворогом…” Зовсім іншим змальовує автор Толю: “Це була дитина ніжна, делікатна, смирна… Чистенький, чепурненький, він зовсім не мав нахилу до Федькових забав”. Чим далі заглиблюєшся у текст, тим більше розумієш, наскільки зовнішність є оманливою.

А найстрашніше те, що цьому вихованому Толі ніколи не зрозуміти, що таке дружба, чесність, справедливість, міць духу, врешті-решт. Можливо, і не можна звинувачувати в смерті Федька саме Толю, але як себе поводить цей вихований охайний хлопчик: “На четвертий день Федька ховали… Спірка, Стьопка і Гаврик плакали навзрид.

А Толя тихенько виглядав із вікна… А йому було цікаво подивитись, як будуть ховать Федька-халамидника. Коли Федькова труна сховалася за рогом вулиці, Толя одійшов од вікна, перекрутився на одній нозі й побіг гратися з чижиком”.

Ось так. Є гарне прислів’я: “Панського роду, а песького ходу”.

Ось такого підлого внутрішньо Толю врятував від смерті благородний Федько, хоча сам помер. Хоробрим і чесним виявився розбишака, а підлим – вихований Толя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – ІІ варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО
Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – ІІ варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email