|  | 

На переломі

“На переломі” – журнал політики, літератури та мистецтва, який виходив у Відні 1920. Виражав громадсько-політичну думку української еміграції, яка протягом 1917-20 була тісно пов’язана з національно-визвольними рухами в Україні та за її межами. Об’єднував політиків, вчених, письменників, які опинилися в еміграції, зокрема в Австрії. Головна роль у його виданні належить Олександру Олесеві, який не лише здійснював редакційну роботу, а й значною мірою формував ” літературну частину видання, публікував свої твори (під власним прізвищем та під псевдонімом Валентин), А. Хомикові, П. Стахові (псевдонім С. Черкасенка), А. Крушельницькому. На сторінках часопису друкувалися також вірші Б. Лепкого, 0. Колесси, В. Павлусевича, прозові етюди Ю. Сірого (псевдонім Ю. Тищенка), Є. Карпенка та інших авторів.

До авторського колективу належали історики М. Грушевський, І. Борщак, С Шел. ухин, котрі порушували наболілі питання тогочасного життя України, її минулого і майбутнього. Міжнародно-політичні огляди друкував “Spectator” (псевдонім А. Хомика). Журнал вважав себе незалежним виданням.

У деяких його публікаціях, зокрема А. Крушельницького, помітна схильність до ідей соціалізму (стаття “Письменник у соціалістичному устрої”) тощо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: На переломі
На переломі
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email