|  | 

Народна пісня

Народна пісня… Хто її не слухав або не співав сам?! Століттями вона лунає по нашій Україні, чаруючи слухачів мелодійністю, красою, задушевністю.

У словах М. Добролюбова розкрита суть української пісні: “Відомо, що в пісні вилилася вся минула доля, весь справжній характер України, пісня і дума1 становлять там народну святиню, краще добро українського життя, в них горить любов до Батьківщини, виблискує слава минулих подвигів”. Як бачимо, наш народ талановитий і могутній, тому невичерпна сила її пісні.

Через ці фольклорні перлини ми розуміємо, який наш народ людяний, сердечний. А пережити всю буремну історію волелюбному люду допомогла любов. Мабуть, саме тому в пам’яті кожного збереглося безліч пісень про кохання. Вони хвилюють нас, не залишають байдужими: або крають душу і навертають сльози, або заспокоюють і викликають усмішку.

Вважають, що пісні про сімейне життя, про кохання є вершиною народної творчості. Такі пісні, як “Козаченьку, куди будеш”, “Ой чого ти, дубе” та інші, не тільки поетизують ніжність закоханих, але в них ми відчуваємо також подих історії:

Ой не плач, дівчино, не журись, Та до мого серденька пригорнись… …Я вернусь, серденько, восени, Як упаде листячко з калини. А як жито зацвіло, Прийшла вістка у село: “Не вертатись вже до тебе козаку –

Заснув в степу він, сердега, довіку… У багатьох піснях почуття дівчини міцні та яскраві, а біль розлуки з милим нестерпний. Бачимо велике бажання мати щастя, але певні причини і перешкоди, що стоять на шляху до нього, призводять до трагедії:

Гей, мене чарують Зорі серед ночі. Не дають заснути Серцю карі очі Гей, лети, мій коню. Степом і ярами, Розбий мою тугу В бою з ворогами.

Народ оспівує родинні зв’язки, змальовує сімейне життя. В одних творах – це щасливе подружжя, в інших бачимо трагічні сімейні обставини:

Ой за мостом, мостом Трава зеленіє: За хорошим чоловіком Жінка молодіє. Ой за мостом, мостом Трава посихає: За ледачим чоловіком Жінка погибає. Родинно-побутові пісні стверджують невмирущість народного духу, бо відтворюють вони реальний глибинний світ життя, розкривають розмаїття людських почуттів, глибину душі.

Ціла низка народних перлин взяті письменниками за основу своїх творів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Народна пісня
Народна пісня
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email