|  | 

Народна вчителька Марія Андріївна (за твором Остапа Вишні “Перший диктант”)

Незабутніми залишаються для людини не лише роки дитинства, а й шкільні літа. Образ улюбленого вчителя живе у спогадах довгі роки. Назавжди зберіг у своїй пам’яті першу свою вчительку відомий письменник-гуморист Остап Вишня.

“Вчила нас доброї душі старенька вчителька Марія Андріївна, маленька, роками вже згорблена бабуся, що весь час закутувалася у теплу хустку і все – кахи! кахи! Усе кахикала”. Марія Андріївна була добра, ласкава, лагідна. Вона відкривала сільським дітям дорогу в широкий, захоплюючий світ знань.

Намагалася, щоб діти старанно вчилися. Уміла все докладно і дохідливо пояснити. Ще вона була дуже турботлива і по-материнськи ставилася до своїх учнів.

“Як закрутить було взимку хуртовина, ніколи вона нас, хутірських школярів, не пустить було додому на хутір, залишить у школі на ніч, дасть кулешику чи яєчні насмажить, чайком напоїть, та ше й з цукерками, біля груби на підлозі рядно простеле, а на рядно кожушину, подушку покладе.

– Спіть, дітки!” Серед учнів і батьків Марія Андріївна користувалася заслуженим авторитетом і повагою. “Такій учительці, як наша, низенько вклонятися треба”, – казала мати Остапа. Велику повагу і щиру любов своїх вихованців Марія Андріївна завоювала добротою, ласкою, теплом своєї душі. Давно вже немає на світі Марії Андріївни, але й досі у селі згадують народну вчительку. І могилка її завжди потопає у квітах.

Пам’ятають колишні учні свою улюблену вчительку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Народна вчителька Марія Андріївна (за твором Остапа Вишні “Перший диктант”)
Народна вчителька Марія Андріївна (за твором Остапа Вишні “Перший диктант”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email