|  | 

Народної мудрості джерело (Твір на тему прислів’я)

Мабуть, кожна людина з дитинства знає народні прислів’я та приказки. Ці короткі, але влучні вислови чули ми від бабусі або дідуся, мами чи тата. Мій дід, наприклад, коли дивиться, як я щось роблю, не може втриматися і обов’язково скаже щось таке: “Сім разів відміряй, а раз відріж” або “Усе велике починається з дрібного”. Через ці коментарі я інколи навіть ображався на нього. “Діду,- казав,- звідки ти знаєш, скільки разів я міряв…” А він тільки сміявся та й додавав: “Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже”. Звик я до цих дідових примовок, намагався не звертати на них уваги.

Як же я здивувався, коли на уроці зарубіжної літератури дізнався, що улюблений дідів вислів “Мудрий навчається на чужих помилках” – то норвезька приказка. Ну, думаю, тримайся діду. Досить із мене глузувати.

Тепер і я вчений. Прийшов я додому і відразу з порога питаю: “Діду, а звідки ти норвезьку мову знаєш?” Дід саме борщ гарячий їв. А від такого несподіваного запитання мало не ковтнув гаряченького. “Хіба я колись казав, що знаю норвезьку?” – здувався дід. “А звідки ж тоді ти знаєш вислів “Мудрий навчається на чужих помилках”?” – питаю. “Мені таке мій дід говорив,- розгублено пояснює дідусь.- До чого тут норвезька?” Розсміявся я і книжку показую, а там все зазначено. І норвезькі прислів’я, і китайські, і навіть прислів’я та приказки народів Африки. Довго сиділи ми з дідом, читали.

Спочатку ми все дивувався, як багато схожого між влучними висловами різних народів, намагалися знайти відмінності. Ми, наприклад, кажемо: “Язик до Києва доведе”, а в Африці – “Щоб знати, треба питати”. Ми – “Як сідло на корові”, а японці – “Як на мавпі капелюх”. Вислови різні, а думки схожі.

Бо в прислів’ях мудрість народна, досвід багатьох поколінь зберігся. “А люди, видно, скрізь однакові,- усміхаючись, промовив дідусь.- Ледачих ніде не люблять, працьовитих шанують. І мріють, щоб онуки були розумнішими і щасливішими від дідів”. Я пригорнувся до дідуся і сказав тихенько: “Погодься, діду, шведи влучно підмітили: “Молодість має гарний вигляд, а старість – гарну душу”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)

Твір на тему: Народної мудрості джерело (Твір на тему прислів’я)
Народної мудрості джерело (Твір на тему прислів’я)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email