|  | 

НЕ В СВОЇ ШТАНИ ВБРАВСЯ (символіка народного костюма)

Символіка народного костюма багатопланова.

Етнічна – вказує на приналежність людини до певної нації.

Регіональна (кожний регіон, наприклад, має свою улюб-тену комбінацію кольорів).

Статева (чоловіче вбрання представлене дещо скупіше).

Вікова – найбільше уваги приділяється одягу дівчат та молодих жінок: підкреслюється фігура, приховуються недоліки тощо; з віком жінки її костюм поступово стає дедалі стриманішим.

Соціальна – в ознаках соціального статусу найповніше проявлялася здатність одягу об’єднувати чи роз’єднувати людей. Кількість одягу, частота переміни одягу, якість тканини тощо є ознаками соціальної диференціації. Але справедливості заради, мусимо визнати, що сьогодні такі деталі дещо стираються, натомість основним параметром оцінки соціального статусу є вартість одягу, а подекуди ще й наявність смаку.

Родинна. Стрічки й вінки слугують символами досягнення дівчатами шлюбного віку. Весільний вінок, незважаючи на свою подібність до святкових, є дійсно універсальним знаком, що містить у собі значну кількість різноманітних символів – від кохання та шлюбу до оберегів від “поганого ока” й інших злих сил.

Знімання вінка з молодої та вдягання очіпка, як уже зазначалось, засвідчують її перехід у статус заміжньої.

Остаточно він установлюється в домі молодого, де замість очіпка чи намітки його обраниці пов’язують хустку, звичайно у тих місцевостях, де цього звичаю дотримуються. Удова тривалий час носить жалобну хустку. Характерним явищем є використання весільного вбрання як поховального у випадках смерті незаміжніх чи нежонатих людей.

Тут відображене народне уявлення про те, що кожна людина повинна пройти основні етапи свого суспільного життя, а одяг виступає як найвиразніший їх символ.

За призначенням одягу: буденний, святковий, весільний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: НЕ В СВОЇ ШТАНИ ВБРАВСЯ (символіка народного костюма)
НЕ В СВОЇ ШТАНИ ВБРАВСЯ (символіка народного костюма)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email