|  | 

Нові підручники з математики є непридатними для навчання

<

p>Підручники “Математика” для 1 і 2 класів (автори Ф. М. Рівкінд, Л. В. Оляницька) не можуть використовуватись у навчальному процесі. Такий висновок Інституту української мови надійшов до парламентського комітету з питань науки і освіти. Експерти Інституту дослідили підручники після офіційного звернення Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти та виявили численні мовні (орфографічні, пунктуаційні, граматичні, стилістичні, логічні, а також технічні) помилки. Тексти підручників, як йдеться у висновку, суперечать чинним правописним нормам сучасної української літературної мови.

Найпоказовіші помилки експерти розписали на 10 сторінках. Голова Комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич направила Міністру освіти і науки експертний висновок Інституту української мови з метою виправлення у ході навчального процесу вказаних в експертному висновку помилок. Одночасно голова парламентського Комітету запропонувала відомству оприлюднити на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України експертний висновок до уваги вчителів та батьків – з метою корегування навчального процесу.

Гриневич нагадала, що для підвищення якості підручників необхідна прозора конкуренція на ринку підручників, а вплив на вибір повинні мати практичні освітяни. “Кошти на підручники необхідно направляти якнайближче до споживача. Місцеві органи самоврядування і вчителі, які будуть обирати підручники, будуть відповідальні перед учнями, їх батьками.

Тоді, очевидно, видавництвам доведеться приділяти більше уваги якості підручників, щоб зацікавити ними багатотисячну аудиторію вчителів, а не тільки чиновників міністерства освіти”, – наголосила голова Комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич. З експертним висновком про мовне оформлення підручників “Математика” для 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів (автори – Ф. М. Рівкінд, Л. В. Оляницька. – К.: Видавничий дім “Освіта”, 2012. – 144 с.) та “Математика” для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів (автори – Ф. М. Рівкінд, Л. В. Оляницька. – К.: Видавничий дім “Освіта”, 2012. – 160 с.) можна ознайомитися на сайті комітету ВР за наступним посиланням. Як відомо, освітні чиновники та представники зацікавлених видавництв продовжують переконувати суспільство, що нові підручники є якісними та забезпечують повноцінне виконання навчальних планів та програм.

За словами директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександра Удода, ніяких непорозумінь і нарікань на підручники з боку вчителів та батьків до МОН не надходило.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Нові підручники з математики є непридатними для навчання
Нові підручники з математики є непридатними для навчання
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email