|  | 

НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

РОЗВИТОК української літератури XX століття – явище досить складне й суперечливе. До якого б періоду ми не звернулися – чи то етапу розстріляного Відродження, чи то часів “відлиги” і притаманних їй оновлення та пожвавлення творчих шукань,- завважуємо потужний вплив на її поступ соціальних зрушень і катаклізмів, на які так багата наша історія.

Сталінсько-брежнєвська ідеологія втручалася не лише в літературний процес, коригуючи його згідно з класицистично-непорушними приписами методу соціалістичного реалізму. Розчерком пера вирішувалися долі талановитих митців – цвіту й сумління народу. Скорбний мартиролог українських письменників – безневинних жертв сталінського терору налічує десятки постатей, що засвідчує перший ( лише перший!) випуск збірника “…З порога смерті”… (К..

1991). Чи є ще в якійсь літературі такий вражаючий своєю трагічною фатальністю документ?!

Частина українських письменників емігрувала за кордон, де продовжувала творити, вбираючи в себе кращі здобутки західного мистецтва і не забуваючи про рідний грунт. Через десятиліття їх мистецька спадщина активно включається в сучасний літературний процес. А для літературознавців настав час для об’єктивного осмислення єдиного материка української літератури, закономірностей її розвитку, їі художніх вершин серед непересічних здобутків світової мистецької спадщини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА
НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email