|  | 

Образ Андрія Соколова в оповіданні М. Шолохова “Доля людини”

Оповідання М. Шолохова “Доля людини” вражає людяністю і переконливою правдою образу головного героя Андрія Соколова. Автор не ідеалізує свого героя, не ставить його над іншими, а розповідає про те, як він боровся з життєвими обставинами. Андрій Соколов не надзвичайний супергерой.

Він просто людина, яких було багато. Але тим величнішим постає він серед випробувань, які випадають на його долю. Можливо, якщо б не війна, він так би й не дізнався, на що здатний. Потрапивши на війну, Андрій Соколов зрозумів, що є обов’язок, який не можна порушувати. Це обов’язок перед Батьківщиною, перед своїми товаришами, з якими воював.

Саме тому він відчайдушно, ризикуючи життям, намагається довезти снаряди, бо вони вкрай потрібні тим, хто залишився без боєприпасів віч-на-віч з ворогом. І не його провина в тому, що не загинув після вибуху, а потрапив у полон. І в полоні він не забув, що є людиною. Це було нелегко в умовах, коли треба було зберегти життя серед голоду, знущань, виснажливої праці. Але Андрій Соколов виборов перемогу, перш за все ніш собою.

Тому й вийшов з полону незломленим, готовим битися з ворогом. Пройшовши крізь випробування полону, він не схибив проти людяності, не зради” своїх товаришів, не дозволив собі егоїстичних вчинків. Досить пригадати, як цім, сам виснажений, голодний, приніс шматочок сала й хліб своїм товаришам і розділив усе порівну. Так Соколов воював і жив після втечі з полону. Особиста трагедія – загибель дружини й дочок – надломила його сили, але й тоді він знайшов мужність жити, боротися й сподіватися на майбутнє.

Але загинув син Андрія Анатолій, і світ потьмянів для нього. У таких ситуаціях люди губляться, часом стають злими. Але Андрій Соколов не зачерствів душею. Зустрівши маленького сироту, в якого війна відібрала батьків, Соколов зігріває його теплом батьківської турботи й радіє тому, що може ще бути комусь потрібним.

Образ Андрія Соколова – звичайної людини, яких багато, – це приклад людяності й гідності. Ось чому ми захоплюємося цим героєм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Образ Андрія Соколова в оповіданні М. Шолохова “Доля людини”
Образ Андрія Соколова в оповіданні М. Шолохова “Доля людини”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email