|  | 

Образ Івана Сірка в моєму уявленні – І варіант

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Народні казки

I варіант

Читаючи українські народні перекази та легенди, я зміг познайомитись із постаттю Івана Сірка, який, за історичними відомостями, був кошовим отаманом Запорозької Січі, видатним українським полководцем. Також Іван Сірко прославився героїчними вчинками підчас визвольної війни 1648-1654 pp.

Коли я прочитав легенду “Як Сірко переміг татар”, зміг чітко уявити собі цього героя. Мені здається, що це був веселий, кмітливий і сміливий чолов’яга. Ще й до того ж він, мабуть, був характерником.

А як же інакше! Тільки запорожці-характерники могли перетворюватись у різних тварин і залишатися сухими, переходячи річку. Для того щоб потрапити до табору татар, Сірко перетворився у хорта: “Тоді зіскочив з коня, дав його другому козакові, а сам кувирдь – та й зробився хортом і побіг до татар… Тоді він назад до козаків та знову кувирдь – і зробився чоловіком!” Отаким був кошовий Іван Сірко!

Така людина не могла бути слабкою ні фізично, ні внутрішньо.

Тільки завдяки таким сильним, мужнім, сміливим, кмітливим і рішучим воїнам і могло українське козацтво перемагати татар. Недарма говорять: “Де козак, там і слава”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Образ Івана Сірка в моєму уявленні – І варіант
Образ Івана Сірка в моєму уявленні – І варіант
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email