|  | 

Образ Катрі в повісті “Інститутка” Марко Вовчок

Новим досягненням реалізму Марка Вовчка у створенні жіночих типів є образ Катрі. Катря – “молодичка гарненька, жінка Назарова”. Вона була вільна, а вийшла заміж за кріпака, панського візника. Письменниця змальовує Катрю як працьовиту людину, ніжну матір: “І говорить, і діло робить, і дитину колише”.

Коли вона дізналась, що панночка “недобра”, вона промовляє сама до себе: “Чи того ж я сподівалась, йдучи вільна за панського!”. Катря терпеливо працювала на панів, навіть коли в неї занедужала дитина, сподіваючись, що на її горе зглянуться: “Робитиму, робитиму, поки силу… Може вгоджу, може вмилосерджу!”.

Та після смерті дитини вона рішуче заявила пані: “Тепер я вже не боюсь вас!.. Хоч мене живцем з’їжте тепер!”. Катря наділена почуттям власної гідності і глибоко ненавидить панів, вона з огидою “скинула 8 себе, наче жабу”, карбованець, який дав їй нишком пан, коли померла дитина.

Після смерті доньки Катря не схотіла жити, вона вчинила самогубство. Це був ще один вияв протесту проти нелюдської долі кріпаків. Однак цей протест є пасивним, не таким, як у Назара і Прокопа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Образ Катрі в повісті “Інститутка” Марко Вовчок
Образ Катрі в повісті “Інститутка” Марко Вовчок
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email