|  | 

Образ кошового отамана Сірка в романі “Фірман султана” – І варіант ВОЛОДИМИР МАЛИК

8 клас

І варіант

Український письменник В. Малик відіграє важливу роль в історії української літератури. Його творчість – це розробки історичної тематики. У його творах постають діячі минулого, цілі епохи, а поруч з ними – майстерно змальовані образи вигаданих персонажів. “Фірман султана”, “Чорний вершник”, “Князь Кий” – усі ці твори належать до історіко-патріотичної тематики.

Роман “Фірман султана” був написаний у 1969 році. Джерелами написання твору були історичні документи, праці істориків, спогади сучасників. Для такого роману потрібен був герой, який служив би зразком кращих рис запорожців та був би реальною особою. Таким героєм став кошовий отаман Іван Сірко. Він не є головним героєм твору, проте у творі відіграє важливу роль.

Сірко служить зразком для всього козацького війська, його люблять за мужність та справедливість. Козаки називають Сірка своїм “Ганнібалом українським”. Під час боїв отаман виявляє свої прекрасні здібності полководця.

Він щиро любить Україну і ніколи не прощає зрадників. Засуджуючи Чорнобая, Сірко каже: “Та тому, хто пролив кров людей наших, хто заради жалюгідної наживи… торгував дітьми нашими, завдаючи їх в неволю бусурманську… тому прощення немає!..”

Отаман завжди вислуховує поради своїх козаків, і за це вони віддячують йому відданістю. Він ніколи не вб’є людину, що не має зброї. Так, Сірко каже про Гаміда: “Але ж якось гидко рубати беззбройного…”

Образ Сірка – це образ мужньої людини, славного козака, справжнього сина України.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Образ кошового отамана Сірка в романі “Фірман султана” – І варіант ВОЛОДИМИР МАЛИК
Образ кошового отамана Сірка в романі “Фірман султана” – І варіант ВОЛОДИМИР МАЛИК
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email