|  | 

ОБРАЗ МИХАЙЛИКА ЗА ПОВІСТЮ М. СТЕЛЬМАХА “ЩЕДРИЙ ВЕЧІР”

Михайло Стельмах – самобутній талант. Його творчість відзначається вмінням тонко проникати в психологію людини. Це зумовлено ще й тим, що М. Стельмах був учителем-словесником.

Тому з такою правдивістю змальова-ні в його творах діти.

Михайлик – головний герой повісті М. Стельмаха “Щедрий вечір”. Він росте в сім’ї панаса Дем’яновича гарною, чемною. Доброю дитиною. Хлопчик бачить світ крізь призму казок, які розповідала йому бабуся. Він любить природу в усьому її розмаїтті: зорі у високому небі, перепілку у житі і стук дятла, запах сіна.

Дуже радіє хлопчик приходу весни, літа. Бо допомагатиме батькам. Пастиме Обмінну на паші в лісі.

А жати жито справжнім серпом! По-дорослому! Автор передає почуття хлопчика при посвяченні батьками в женці як вікову хліборобську традицію.

Михайлик старанно працює, не відчуваючи втоми, до найурочистішої хвилини, до першого снопа, який на свят-вечір стоятиме на найпочеснішому місці в хаті – на покуті.

Хлопчик дуже любить тварин. Його друзями були й качка крива, і пес Рябко, і стара кобила Обмінна. Якось батько хотів продати Обмінну, то у хлопчика на душі “стало так важко, що й не кажіть”. Тому й на ярмарку таку характеристику покупцеві дав.

Що той аж здивувався. Але все-таки прийшлося продати тварину.

Найкращим другом Михайлика була Люба. Хлопчик уміє товаришувати, ніколи не дозволить собі скривдити дівчинку. Вони разом і в лісі, й на ковзанці. Дуже полюбляв хлопчина читати книжки, які купляв у хитрого Юхима. А коли записали у справжню бібліотеку.

То це для Михайлика стало найурочистішою подією.

Автор змалював у творі народний обряд – свят-вечір. Хлопчина всотує оті примовляння батька на “хліб новий, на рій золотий, на щастя у дворі, на рогову й дрібну худобу в оборі” й вірить. Що “настане той час, коли господар на току буде зорі віяти, господиня в хаті золото трясти, а сиві срібноногі воли потягнуть за собою срібні плуги”.

Михайло Стельмах легко входить у світ дитячих мрій, фантазій. Це робить його твори цікавими й виховуючими. Бо в кожному Михайликовому вчинку відкриття чогось нового, захоплюючого.

Все це свідчення непересічного таланту М. Стельмаха – неперевершеного знавця дитячих душ.

Петров Олександр

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ОБРАЗ МИХАЙЛИКА ЗА ПОВІСТЮ М. СТЕЛЬМАХА “ЩЕДРИЙ ВЕЧІР”
ОБРАЗ МИХАЙЛИКА ЗА ПОВІСТЮ М. СТЕЛЬМАХА “ЩЕДРИЙ ВЕЧІР”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email