|  | 

Образ України у творчості Павла Тичини (ІІ варіант)

Початок XX століття в українській літературі ознаменувався появою цілого сузір’я талановитих поетів. У ньому яскравою зіркою засяяло ім’я П. Тичини. Він був не тільки видатним письменником, але й надзвичайно чуйною, благородною і скромною людиною, у серці якої жила безмежна любов до Батьківщини. Україна в поезії Тичини мальовнича і прекрасна. Зелені гаї, прозорі озера і струмки, квітучі, залиті сонцем простори захоплювали поета: Гаї шумлять – Я слухаю.

Хмарки біжать – Милуюся. На творчість письменника вплинула невизначена і тривожна ситуація в країні. Події 1917 року сповнювали серце Тичини болем, адже гинули люди.

У своїх творах він виступив проти насильництва, жорстокості, які породжує громадянська війна, показав правдиве життя українського народу того періоду. З рідною землею пов’язані мрії, думки, переживання Тичини. Гострого болю завдають йому страждання через тяжку долю своєї країни. Найяскравіше переживання поета за долю України відображено у циклі віршів “Скорбна мати”. Божа мати, вона ж Україна, і, можливо, покійна мати автора, ходить полями країни і бачить страшні картини голоду, тут не стихає братовбивча війна: Поглянула – скрізь тихо.

Чийсь труп в житах чорніє… Мовчать далекі села, В могилах поле мріє. Але яким тяжким не було б становище України, у письменника ка згасла віра і надія, надія на перемогу людяних добрих сил, на духовне оновлення суспільства.

Поет повен щасливих сподівань про здійснення мрій народу. Він ніби передчуває, що колись будуть на його рідній землі мир і спокій, що люди будуть жити у злагоді. Ці мрії знаходять відображення у ліричній поемі “Золотий гомін”: Гори каміння, що на груди мої навалили, Я так легенько скинув – Мов пух… Я – невгасимий Огонь Прекрасний, Одвічний Дух. Максим Рильський писав: “Тичина і народ – син і батько, громадянські мотиви в поезії Павла Григоровича – не щось продиктоване зовні, а органічна в його поезії мелодія”.

П. Тичина був дійсно талановитим письменником, але йому, як і його рідній Україні, судилася нелегка доля. Нехай вірші про нещасну країну були сумні, але вони дуже дорогі українському народові, його вірші люблять і цінують читачі не тільки в Україні, а й у всьому світі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Твір на тему: Образ України у творчості Павла Тичини (ІІ варіант)
Образ України у творчості Павла Тичини (ІІ варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email