|  | 

Образ Якима Сомка в романі “Чорна рада. Хроніка 1663 року” П. Куліша

Усі події в романі подаються з позиції козацької старшини і Якима Сомка, який вболіває за долю України. У романі образ Сомка сповнений романтизованого благородства. Проте цей образ у багатьох аспектах має розбіжності з історичною дійсністю.

У романі Сомко – молода людина, а за історичними джерелами у часи Ніжинської Чорної ради Яким Сомко був вже літньою людиною. Є розбіжності з історією і у політичних переконаннях Сомка: у романі він постає справжнім борцем за незалежність України, але, за історичними фактами, він був палким прихильником союзу з Росією, а після поразки на Чорній раді навіть просив притулку у Росії, але його видали Врюховецькому. Неоднозначним в історії є його моральне обличчя щодо проведення своєї політики (і Сомко, і Брюховецькйй писали доноси в Росію, намагаючись очорнити своїх конкурентів на гетьманську булаву та подати себе як найкращу кандидатуру). Натомість у художньому осмисленні П. Куліша Сомко був кришталево чесною людиною.

Після поразки Яким Сомко постає ідеальним політичним діячем, що відмовляється від порятунку й подальшої боротьби не тільки тому, що не хоче і не може міняти своє життя на смерть друга, а ще й тому, що не бажає міжусобиць, які неминучі в новому виборюванні булави.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Образ Якима Сомка в романі “Чорна рада. Хроніка 1663 року” П. Куліша
Образ Якима Сомка в романі “Чорна рада. Хроніка 1663 року” П. Куліша
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email