|  | 

Образ Ярославни у “Слові о полку Ігоревім” (за віршем Т. Г. Шевченка “Плач Ярославни”)

Образ Ярославни у “Слові…” глибоко ліричний, пройнятий ніжністю і ласкою, овіяний думкою про мир, спокій, домашнє вогнище. У ньому втілена печаль і турбота вітчизни про своїх воїнів. Це глибоко поетичний образ жінки, уособлення подружньої вірності, моральної чистоти.

Вкарбовується в пам’ять юна постать у Путивлі на валу; вся вона – чекання, тривога, вболівання і скорбота. Ярославна постає перед нами не як княгиня, а як звичайна руська жінка, що палко любить свого чоловіка-воїна, свою батьківщину. її плач за чоловіком – це плач руської жінки, яка в особистому горі вболіває за долю не лише Ігоря, а й жаліє його хоробрих воїнів; вона згадує і успішний похід Святослава Київського проти половців: Широкий Дніпре, не малий!.. Текучи в землю Половчана, Носив єси на байдаках На Половчан, на Кобяка Дружину тую Святославлю… Поразка Ігоря – горе всього руського народу, тому хвилюючий ліризм плачу Ярославни набуває широкого громадянського, патріотичного звучання. Ідучи за народною поезією, автор “Слова…” уподібнює Ярославну зозулі, чайці (“Полечу, – каже, – зигзицею, Тією чайкою-вдовицею…”). Природа, до якої звертається Ярославна, – сповнена могутніх стихій і сил, які персоніфікуються, набувають людських властивостей.

Саме їх – вітер, Дніпро, сонце – вона закликає, просить, благає допомогти Ігореві повернутися з полону, пощадити його воїнів. Легкий, крилатий господине! Нащо на дужому крилі На вої любії мої, На князя, ладо моє миле, Ти ханові метаєш стріли Природа ніби відгукується на її пристрасні слова – Ігор тікає з полону; йому допомагають і річка, і очерети, і різноманітне птаство. Він повертається, щоб знову захищати рідну землю. Образ Ярославни належить до найблагородніших і найдовершеніших жіночих образів у світовій літературі.

Високі людські почуття, тонко підмічені й відтворені автором “Слова…”, витримали випробування часом. Пройшовши крізь віки, Ярославна хвилює і сучасного читача своєю моральною силою, благородством, чистотою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Образ Ярославни у “Слові о полку Ігоревім” (за віршем Т. Г. Шевченка “Плач Ярославни”)
Образ Ярославни у “Слові о полку Ігоревім” (за віршем Т. Г. Шевченка “Плач Ярославни”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email