|  | 

Образи Енея та троянців в “Енеїді” – І варіант – ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ

9 клас

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

І варіант

“Енеїда” писалася І. Котляревським протягом усього творчого життя. Великою заслугою поета є те, що він перший серед українських письменників широко звернувся до невичерпних багатств мови народу.

В “Енеїді” через образи античних богів, царів, героїв змальовується українське суспільство XVIII століття. В образах Енея і троянців І. Котляревський змалював українських козаків-запорожців з їх завзяттям, хоробрістю, веселими звичаями, войовничим настроєм. Поет захоплювався й любувався троянцями на чолі з Енеєм, змальовуючи їх у теплих тонах:

Еней був парубок моторний

І хлопець хоч куди козак…

Еней виступає у творі в різних ролях. Він і “парубок моторний, і кошовий, і “князьок”, і засновник нової держави. Головний герой поеми змальовується суперечливо, наділяється такими рисами, які взаємно виключають одна одну: Еней – мужній лицар пройдисвіт-ланець, розважливий і бездумний.

Поет дбав не про те, щоб створити цілісний характер, а насамперед розсмішити нас діями і вчинками персонажів. Еней – відважний, хоробрий ватажок, умілий організатор і керівник, здатний і на бійку, і на розваги, і на “дипломатичні” стосунки з Латином, Ацестом, Евандром та іншими царями. Еней завзято “садить… гайдука”, тобто майстерно танцює, любить випити й погуляти.

То він сміливий, то “піджав хвіст, мов собака”. І все-таки автор любить Енея, ладен пробачити йому деякі вади за те, що він “ласкавий, гарний і проворний”.

У другій половині поеми Еней – це хоробрий отаман, мудрий державний діяч-організатор, батько, що турбується за своїх воїнів-дітей:

Еней один за всіх не спав.

Він думав, мислив, умудрявся… Але, коли ситуація складна, Еней звертається за порадою до своїх вояків – значить, поважає їх. Він вважає, що перемоги над ворогом – це заслуга хороброї дружини.

З неповторним добродушним гумором змальовано в “Енеїді” троянців. У їхніх образах поет розкрив духовну велич народу. Відчайдушні гуляки обертаються на справжніх героїв.

Загартовані в походах і боях троянці над усе ставлять славу і військову доблесть. Їх не ваблять розкіш і багатство; воля – ось чого вони прагнуть, і заради неї готові битися до останньої краплі крові. На заклик Енея “Козацтво! Рицарі! Храбруйте!” вони відповідали ділом, а в навчанні були зразком ретельності й тямущості.

Троянці нікого не бояться: для них найсвятіше – бойове побратимство, “ні сто не вдержать їх гармат”.

Образи Енея і троянців постають зі сторінок поеми в усій їх величі й привабливості. Герої скріплені міцною товариською дружбою, дружбою святою. Вони люблять бенкетувати, ласі до смачних страв і напоїв, до розваг.

Але ж свято бережуть лицарську честь воїнів, виявляють глибокі почуття любові до Батьківщини. Зневажають навіть смерть в ім’я цього.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Образи Енея та троянців в “Енеїді” – І варіант – ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ
Образи Енея та троянців в “Енеїді” – І варіант – ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email