|  | 

Одне із чудес Слобожанщини

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Одне із чудес Слобожанщини

Є у селищі Шарівка неподалік від Харкова величний білокам’яний палац. Я сама там побувала вперше і відкрила для себе справжню казку. Останній власник Шарівського палацу – цукрозаводчик Кеніг. Він добудовував його, створював паркову зону.

Палац добре зберігся до наших днів, навіть внутрішня оздоба, настінні розписи, кахлі старого каміна. Про палац і його власників розповідають багато легенд. Та головне – його атмосфера.

Коли опиняєшся за ажурною решіткою воріт, поринаєш у справжню казку. На думку спадає Попелюшка з її каретою і золотими черевичками. Здається, ось зараз зазвучить вальс, і палац оживе, закружляють у танку його казкові мешканці.

Або інша казка – про сплячу красуню. Про ту, котра, вколовши палець веретеном, заснула на двісті років, а разом із нею заснув і увесь замок. Заснули квіти, завмер вогонь у каміні, затихли птахи на вітах рідкісних дерев. Ота застиглість кам’яних архітектурних форм просто вражає, як вражає тиша і усамітненість палацу від усього світу. Здається, що він продовжує жити далеким минулим.

У будиночку сторожа порожньо. На гострій верхівці лускатого даху завмер флюгер – півник. Трохи далі – чітка симетрія палацу в англійському стилі неоготики, популярного наприкінці XIX століття. Архітектура приголомшує: в центрі палацу дві білі вежі, по обидва боки – широко розкинулися крила великої будівлі.

Серед квітів – чаша фонтану. Щоправда замість води – купа жовтого листя. А далі розкинувся чарівний ландшафт парку з терасами і сходами, мостами і алеями.

У цій казковій тиші повільно піднялася на пагорб, до “променаду” – чотирьох липових алей. А на шляху сходження намилувалася краєвидом парку, який розкинувся на 70 гектарах. Навкруги було тихо і безлюдно.

Я повністю поринула у казку і весь час чекала дива. Враження – незабутнє. Це – моя Слобожанщина, моя Україна.

Як добре, що є такі місця, куди потрапляєш наче у казку і куди хочеться повертатися знову і знову.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Одне із чудес Слобожанщини
Одне із чудес Слобожанщини
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email