|  | 

“Ой, яка чудова українська мова!” – IІІ варіант

6 клас

III варіант

“Мова є сповіддю народу…” Ці слова поета П. А. Вяземського, сказані ним колись про російську мову, однаково стосуються кожної мови. Рідне слово – то невичерпне, животворче і невмируще джерело, з якого людина черпає уявлення про навколишній світ. Любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова. “Людина, яка не любить мови рідної матері, якій нічого не промовляє рідне слово, – це людина без роду й племені”. Ці слова сказав В. Сухомлинський, відомий педагог.

Українська мова – мова мого народу. Вона співуча, м’яка, лагідна. За мелодійністю вона посідає друге місце в світі, поступаючись тільки італійській. В ній, нашій мові, багато іскрометного гумору. Який народ, така його і мова.

Вона є ніби відбитком характеру нації. У німців вона жорстка, лаюча, у італійців – швидка, гаряча, співуча. А наша, як струмок в зеленій траві. І тому я вчу її, пишаюсь нею, люблю читати книжки, написані рідною мовою.

Розмовляючи українською, людина поринає в неосяжні глибини давнини. Щоб оживити для себе давні часи, достатньо вголос прочитати уривки з “Літопису Самовидця” або творів великого Сковороди. А коли залунає над степами наша пісня, тоді радісно стає на душі.

Ні, українська мова, сповнена барв і пахощів рідного степу, ніколи не вмре. А це значить, що завжди будемо ми – українці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.33 out of 5)

Твір на тему: “Ой, яка чудова українська мова!” – IІІ варіант
“Ой, яка чудова українська мова!” – IІІ варіант
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email