|  | 

Опис звичаїв та новорічних обрядів українського народу (за оповіданням “Новолітування”) – І варіант – БОРИС ХАРЧУК

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

I варіант

З оповідання “Новолітування” я дізнався про обряди українського народу, які проводяться під час новорічних свят. Звичаї ці дуже цікаві і несуть в собі глибокий зміст. Я дізнався, що під час святкової вечері треба покласти на стіл сіно, а на покутті поставити житній сніп.

В святковий вечір треба ставити дванадцять страв, бо дванадцять братів-місяців сходяться докупи. Зранку, ще до схід сонця, треба йти новолітувати. Для цього беруть рукавицю, повну пашні, і посипають у людей в хатах. При цьому треба казати певні слова.

Це робиться для того, щоб новий рік був для людей щасливим та родючим. Українські обряди виникли ще в давнину, тому треба не забувати їх і шанувати, бо вони містять в собі народну мудрість.

Наші сучасники майже забули багатющу українську обрядовість. Це гірка втрата. Невже дійсно перервався зв’язок між поколіннями? Невже так обміліла душа нації?

Проте я вірю, що давні обряди поступово повернуться до нашого повсякдення. І тут чимало допоможуть твори красного письменства, такі, як оповідання Б. Харчука “Новолітування”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Твір на тему: Опис звичаїв та новорічних обрядів українського народу (за оповіданням “Новолітування”) – І варіант – БОРИС ХАРЧУК
Опис звичаїв та новорічних обрядів українського народу (за оповіданням “Новолітування”) – І варіант – БОРИС ХАРЧУК
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email