|  | 

Основні гігієнічні принципи безпечного для здоров’я застосування комп’ютерної техніки під час навчання школярів

Основні гігієнічні принципи Безпечного для здоров’я застосування комп’ютерної техніки під час навчання школярів:

гігієнічна доцільність розміщення та створення відповідних оптимальних умов у приміщеннях кабінетів комп’ютерної техніки; обладнання кабінету спеціальними меблями, призначеними для комп’ютерної техніки відповідно вікових особливостей користувачів; гігієнічне нормування всіх чинників, що виникають при роботі комп’ютерної техніки і можуть змінювати внутрішнє навчальне середовище; нормування тривалості безперервної роботи учнів на персональних комп’ютерах залежно від віку і вихідного стану здоров’я дітей; психо-гігієнічна експертиза навчальних комп’ютерних програм;

Виховання дітей у напрямку засвоєння гігієнічної культури користування комп’ютерною технікою.

Для профілактики зорового стомлення на уроках необхідно дотримуватись певних рекомендацій:

оптимальна тривалість безперервного заняття на комп’ютері для дітей 6-річного віку – 8 – 10 хв, 7 – 10-річних – 10 – 15 хв, не більше чотирьох разів на тиждень.

З метою профілактики зорового стомлення дітей після роботи на персональних комп’ютерах рекомендується проводити комплекс вправ для очей, які виконуються сидячи або стоячи, відвернувшись від монітора з максимальною амплітудою руху очей. Для зацікавлення ці вправи потрібно проводити в ігровій формі.

Головне, дотримуватись принципу “не нашкодь”, тобто, вчасно запобігати можливому надмірному стомленню. Як сказав В. Сухомлинський “Першочерговою місією вчителя є збереження здоров’я дітей”. Не забуваємо про це і зараз – у добу комп’ютеризації.

Комп’ютер цінний помічник, але він може стати й шкідливим сусідом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Основні гігієнічні принципи безпечного для здоров’я застосування комп’ютерної техніки під час навчання школярів
Основні гігієнічні принципи безпечного для здоров’я застосування комп’ютерної техніки під час навчання школярів
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email