|  | 

Освіта за кордоном

Освіта за кордоном

З кожним роком все більше українців виїжджають навчатись в інші країни – Англію, Францію, Німеччину та інші. Освіта за кордоном стає все більш популярною, про що свідчить кількість компаній, які пропонують навчання за кордоном. Для студента навчання в іноземному вузі – це можливість здобути престижну вищу освіту та й заодно покращити знання іноземних мов. Поки українські вузи модернізують процес навчання до європейського рівня та здобувають світове визнання, наша молодь виїжджає за кордон і що найсумніше – залишається там працювати (у більшості випадків), примножуючи капітал інших країн, а не України.

Але що б не говорилось, якщо у вас є бажання і можливості здобути освіту за кордоном – не упускайте їх. Розпочнемо огляд зі світових освітніх лідерів – країн Великобританії та США, за ними слідують Німеччина та Франція. Також зазначимо, що необхідно для здобуття освіти за кордоном.

Отже, розпочинаємо хіт-парад освіти за кордоном. Британська освіта на сьогоднішній день – одна з найпрестижніших в світі. У ній органічно вживаються віковічні традиції і сучасність. Переваги освітньої системи Великобританії: висока якість, серйозне відношення до навчання, всебічність освітнього процесу і його різноманітність.

З сучасних тенденцій: навчання самостійному і аналітичному мисленню, швидка реалізація отриманих знань на практиці, зв’язок учбових закладів з працедавцями – працевлаштування випускників в різні відомі компанії, використання найсучасніших технологій навчання. У системі навчання Великобританії центральною ідеєю є безперервне навчання. Починається воно рано, з дошкільної освіти: з 3 до 7 років, потім початкова шкільна – з 7 до 13, потім середня шкільна освіта з 13 до 19 років.

Причому, з 5 до 17 років, по англійському законодавству – це обов’язкове навчання, а потім – за бажанням. Наступний ступінь – вища освіта – з 19 до 30: коледж, університет – отримання ступеня бакалавра, магістра. І, нарешті, для тих, хто продовжує своє навчання – ступінь доктора або професійні курси підвищення кваліфікації. Цікаво, що така консервативна країна, як Великобританія, одна з найбільш відкритих країн для навчання в ній іноземних студентів. До неї приїжджають вчитися студенти зі всього світу, урядом виділяються спеціальні стипендії для іноземців.

Плануючи своє навчання у Великобританії, необхідно пам’ятати і про вартість проживання. Вона складає, для прикладу в Лондоні, близько 7 000 фунтів в рік (житло, харчування, транспорт, книги, особисті витрати). Також слід зазначити, що для студентів, які навчаються більше шести місяців, існує багато знижок. Здобути освіту в Сполучених штатах – означає зробити серйозний крок до успішної кар’єри в міжнародному бізнесі, високих технологіях, маркетингу, рекламі, зв’язках з громадськістю і багатьох інших сферах.

У США знаходяться понад три з половиною тисячі вищих учбових закладів – університети, коледжі, мовні школи, що пропонують надзвичайно велику кількість різноманітних курсів. Іноземні громадяни можуть починати навчання в США або з шкільного віку або можуть продовжити освіту за фахом. В США існують спеціальні мовні курси – це програми, призначені для тих, хто ставить собі за мету швидко і якісно вивчити американський варіант англійської мови і отримати диплом або сертифікат. На вибір пропонується широкий спектр мовних курсів – від англійського до таких спеціалізованих програм, як підготовка до здачі міжнародного іспиту TOEFL, бізнес-англійський, міжнародний академічний рік.

Здобути середню освіту в США можна і в приватній школі і в державній. По закінченню школи видається диплом про середню освіту, який дозволяє вступати до університетів США. І університети і школи США володіють високим рейтингом і високо ціняться у всьому світі. Місцеві вузи прагнуть відповідати передовим вимогам в освіті і науці, володіючи потужною базою для досліджень, інновацій і вирішення студентами практичних завдань.

Тому здобуття вищої освіти у США і вивчення там англійської мови є мрією багатьох студентів. Здобуваючи вищу освіту в США, можна розраховувати на успішну кар’єру в будь-якій країні. Освіта в Німеччині – найбагатшій країні Європи, активно підтримується державою, що робить її найпривабливішою для іноземців. Вся річ в тому, що завдяки серйозній фінансовій підтримці урядом, навчання в Німеччині, для студентів і школярів, в тому числі й іноземних громадян, як правило, безкоштовне. Мотивується це тим, що навчання в Німеччині десятків тисяч молодих людей зі всіх континентів, сприяє розвитку ма йбутніх ділових зв’язків між Німеччиною і рештою світу, причому зв’язки ці здійснюватимуться німецькою мовою, вивченню якої приділяється особлива увага.

Навчання грунтується на вільному виборі пріоритетних для кожного студента дисциплін, що дозволяє створювати індивідуальний учбовий курс з врахуванням планів на майбутнє. Університетське навчання проводиться за принципом чергування лекційних і практичних курсів. Цікаво те, що іноземні студенти, що навчаються в Німеччині, мають можливість отримати дозвіл на роботу у вільний час.

Така демократичність і повага до особи, в розумному поєднанні з німецькою практичністю і дисципліною, перетворює навчання в прекрасну можливість повноцінного розвитку та відпочинку. Методи вивчення німецької мові доволі різноманітні, але всі вони засновані на комунікативній складовій, яка передбачає ролеві ігри та жваве спілкування. Франція давно стала однією з самих відвідуваних країн світу, незмінно приваблює людей зі всього світу своєю багатою історією і традиціями, великою кількістю знаменитих імен, пов’язаних з історією, культурними пам’ятниками. Навчання у Франції також приваблює студентів зі всього світу. Перш за все, різноманітністю шкіл і вищих учбових закладів, високою якістю викладання.

Сучасна система французької освіти вважається однією з найкращих в світі. Привабливою є і вартість навчання у Франції. Основні принципи системи французької освіти були закладені ще в 1880-90-х роках.

У Франції співіснують приватна і державна системи освіти. Державна освіта (школи і університети) безкоштовна. Приватна освіта отримує допомогу від держави, а якість викладання підтверджується також державою, яка контролює і фінансує всі учбові установи. Така система є гарантом якості і дипломів, що користуються міжнародним визнанням. Іноземні студенти мають ті ж права, що і французькі: ідентичні вимоги під час вступу до вузу, всі вносять однакову суму при оплаті реєстраційного збору. Насамперед для вступу до зарубіжного вузу необхідно підтвердити рівень володіння іноземною мовою.

Для цього потрібно здати спеціальні міжнародні тести і отримати сертифікат. Будьте готові до того, що по прибуттю до країни потрібно буде закінчити підготовчі курси, які тривають 1-2 року. Це пов’язано з тим, що шкільна система освіти України поки не відповідає світовим стандартам. Без підготовки вузи деяких країн приймають лише студентів після 2 курсу. Про документи слід поклопотатись заздалегідь, оскільки вам знадобиться: закордонний паспорт, сертифікат про складання мовного іспиту, виписка оцінок зі школи або університету, а також рекомендаційні листи викладачів.

Ну і, звичайно ж, виписка з банківського рахунку, яка доведе вашу платоспроможність. Не полінуйтеся оформити картки знижок, вони бувають декількох видів. Найпопулярніша карта – ISIC.

Це офіційно визнане в більш ніж 110 країнах світу посвідчення студента. Картка дає власникові право користуватися 33 тисячами знижок на транспорт, проживання, зв’язок, розваги і покупки. Оформити її можна з 12 років. Для цього потрібно мати учнівський або студентський квиток, фотографію розміром 3х4 і 38 грн. готівкою.

Термін дії картки не більше 16 місяців. Також якщо вам не виповнилося 26 років, можна оформити Міжнародне молодіжне посвідчення IYTC. Для його отримання досить закордонного паспорта. Вартість оформлення IYTC – 38 грн., термін дії – 1 рік.

Вибір за Вами – навчатись в Україні чи за кордоном. Хай щастить!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Освіта за кордоном
Освіта за кордоном
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email