|  | 

Панорама російської дійсності – “ЄВГЕНІЙ ОНЄГІН” – РОМАН У ВІРШАХ

ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ

§ 3. “ЄВГЕНІЙ ОНЄГІН” – РОМАН У ВІРШАХ

Панорама російської дійсності

У романі “Євгеній Онєгін” представлені всі рівні російського життя: тут і вищий світ Петербурга, і дворяни-самітники, і провінційне товариство, і кріпаки Ленських, і громадське життя (театр, бали), і приватний, сімейний побут, і народні гадання, і “золота молодь”, і селянин, що їде до міста, і різноманітні картини природи. Енциклопедичне охоплення російської дійсності стало можливим завдяки особливому прийому – наявності образу автора. Автор-оповідач виступає в різних особах: він друг і хороший знайомий Онєгіна, покровитель і захисник Тетяни, поет, що експериментує з новими принципами зображення дійсності, він свідок подій, що відбуваються в романі. Образ автора сприяє розширенню часових і просторових меж роману, створює атмосферу вільної сюжетної та композиційної активності.

Автор звертається до читачів, скеровує їхню увагу, пояснює події.

Герой і автор постійно міняються місцями. Саме ліричні відступи й виконують функцію створення “енциклопедії російського життя”. Афористичність мови дозволяла показати у творі не тільки зовнішнє життя, а й його глибинну сутність. Іноді автор, як політик, звертає увагу на причину розорення поміщиків, збіднення селян.

Розуміє, що не можна старими методами вийти з економічної кризи, розмірковує про демократизм Заходу. Його цікавить і стан сучасної йому освіти, і доля жінки у суспільстві. Автор не скутий заданою темою, він вільний у своїх роздумах і тому цікавий співрозмовник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Панорама російської дійсності – “ЄВГЕНІЙ ОНЄГІН” – РОМАН У ВІРШАХ
Панорама російської дійсності – “ЄВГЕНІЙ ОНЄГІН” – РОМАН У ВІРШАХ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email