|  | 

Патріотизм юних громадян у повісті “Вогник далеко в степу” – ГРИГІР ТЮТЮННИК

ТЮТЮННИК

У своїй повісті “Вогник далеко в степу” Григір Тютюнник зображує дуже важкі для нашого народу часи. Це був такий час, коли багато чоловіків загинуло, і залишилися лише жінки, старі люди, малі діти та підлітки. Головні герої – Павло, Василь Силка, Василь Обора, Василь Кібкало. Перших трьох хлопців до ремісничого училища погнала нужденність та бажання мати хоча б яку професію.

А Кібкало, здається цього усього міг би минути. Навіщо йому по холоду йти з самого рання, важко працювати? Щоб скоротити собі дорогу, хлопці навіть придумали собі “станції” і розпалили вогник, аби дорогу якось скоріш проходити.

Дисципліна в училищі була сувора, майже воєнна, але хлопців годували, видавали пілотки та гімнастьорки. Голодні, змучені нестачами, змерзлі, але веселі та завзяті, хлопці з гільз роблять лопати. Вийшло тридцять дві першокласні лопати. А які ж мрії в хлопців! Вони хочуть працювати, приносити користь, допомогти своїм родинам. “Директор училища сказав про велику надію держави на нас – трудові резерви”.

Дійсно, саме на них розраховувала держава, бо саме їм жити і робити своє життя кращим. Приємно і те, що вони піклуються про солдатську могилу Івана Іванова Кудряша, який захищав їх село. Хлопці зробили ограду, а дівчата висадили квіти. А потім ще посадили тополю.

Вогниками в степу були не тільки ті “станції “, що зробили хлопці в степу, щоб не заблукати. “Вогниками в степу” були самі хлопці для своєї держави підчас післявоєнної відбудови. Адже завдяки їх патріотизму держава отримала додаткові робочі руки.

Кілька повоєнних років поспіль народ присвятив важливій і нелюдськи важкій роботі. Зводилися з поту цілі міста, заводи, фабрики. Але ця відбудова ходила і в душах людей, які поступово звикали до мирного життя.

Сучасність також вимагає від нас працелюбності, витривалості і – надії. Ходімо на вогник, друже. Бачиш його – вогник далеко в степу?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Патріотизм юних громадян у повісті “Вогник далеко в степу” – ГРИГІР ТЮТЮННИК
Патріотизм юних громадян у повісті “Вогник далеко в степу” – ГРИГІР ТЮТЮННИК
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email