|  | 

Перечитавши твори Лесі Українки

Література… Ми любимо читати книги, цікавимось різними її жанрами. Вона впливає на наші смаки, допомагає пережити той чи інший стан.

Улюблені книги ми часто перечитуємо. Ось і сьогодні, зручно сівши в крісло, я взяла в руки томик поезій Лесі Українки і перечитую ще і ще раз уже знайомі вірші, і чим більше читаю, тим більше поринаю у світ її поетичної спадщини.

Сила волі, працездатність поетеси не може не вражати людину, а тому, коли мені важко, я перечитую вірші Лесі Українки, запитуючи у себе: “А як же їй було? Вона знайшла сили жити і творити – шукай і ти…” Герої творів Лесі Українки – це мужні люди з великим серцем, сильної волі і незламного духу.

У вірші “Contra spem spero” фізично квола, але мужня дівчина роздумує над своїм життям. Вона не бажає коритися долі хворої дівчини, а бажає жити і бути корисною людям, як би важко їй не було: Я на гору, круту, крем’яную

Буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, Буду пісню веселу співать. Вражає і поезія “Слово, чому ти не твердая криця?”, в якій поетеса створює образ гострого, безжалісного меча, що бореться з ворогами. її зброя – це поетичне слово, яке піднімає на боротьбу дужих месників, закликає любити свій край і народ. У розумінні Лесі Українки, поет – це патріот своєї землі, який вболіває за долю рідного краю. Це людина, яка своїм поетичним словом бореться проти ворогів свого народу і країни:

Слово, моя ти єдиная зброє, Ми не повинні загинуть обоє! Може, в руках невідомих братів Станеш ти кращим мечем на катів. Так поряд з мотивами оптимізму, віри в свої власні сили у поетеси з’явилися і утверджуються погляди на мистецтво слова і його роль у суспільному житті:

Не поет, хто забуває Про страшні народні рани, Щоб собі на вільні руки Золоті надіть кайдани. У творах Лесі Українки – любов до народу, до країни: До тебе, Україно, наша бездольная мати,

Струна моя перша озветься. І буде струна урочисто і тихо лунати, І пісня від серця поллється. Перегорнена остання сторінка томика віршів… Віршів, які вчать мудрості, добру, патріотизму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Перечитавши твори Лесі Українки
Перечитавши твори Лесі Українки
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email