|  | 

Поетична настанова для чоловіків (за віршем Ш. Петефі “Коли ти муж – будь мужнім”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН

6 клас

ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ

Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН

Поетична настанова для чоловіків (за віршем Ш. Петефі “Коли ти муж – будь мужнім”)

Здавна вважали, що мужність є окрасою чоловіків. За всіх часів саме ця риса характеру допомагала їм перемагати ворогів, завойовувати нові континенти, захищати слабких, кохану, дітей, батьківщину.

Спливав час. Людський світ став високорозвиненим технічно. Люди полетіли в космос, спустилися на дно океанських глибин.

Та разом із тим вони щось втрапиш у душі. Чоловікам здається, що нині начебто уже й не потрібно нікого й нічого завойовувати. Вони стали трішечки іншими.

А дівчатам та жінкам так хочеться, щоб поруч були справжні чоловіки.

“Як стати справжнім чоловіком?” – на це питання, мабуть, можна дати відповідь за допомогою Ш. Петефі та його вірша під знаменною назвою “Коли ти муж – будь мужнім”. Уже в самій назві поезії називається головна риса чоловіка – мужність. Але мужнім слід бути не на словах, а в реальних справах. Справжній мужчина повинен уміти “правду боронити”, бо це ознака честі:

Честь в боротьбі – найвище,

Що в тебе в світі є.

Поняття “честь” багатозначне. Це – честь сім’ї, роду, Вітчизни. На чоловіках лежить обов’язок це захищати.

А ще слід бути стійким у всьому, вірним своїм ідеалам, прагнути досконалості. Це допомагатиме не зупинятися на досягненому і невпинно рухатися вперед.

Коли ти муж, – будь мужнім.

І в водоверті літ

Тебе не подолають

Ні люди, ані світ.

Будь дубом, котрий буря

З корінням вирива,

Але який не гнеться

Під вітром, як трава!

(Переклад Л. Первомайського)

Читаючи цей вірш, розумієш, яка відповідальність лежить на чоловічих плечах. Та найголовніше – не забувати настанови угорського поета, які й допоможуть досягти поставленої мети.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Поетична настанова для чоловіків (за віршем Ш. Петефі “Коли ти муж – будь мужнім”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН
Поетична настанова для чоловіків (за віршем Ш. Петефі “Коли ти муж – будь мужнім”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email