|  | 

Поезії О. Пушкіна “До А. П. Керн”, “Я вас любив”

Мабуть, немає людини, яка б не знала імені О. Пушкіна. Він приходить уперше сторінками улюблених казок, перших дитячих віршів. Потім захоплює піднесеною романтикою поем та правдою прози.

Але головне – це його поезія. Вона різноманітна за тематикою, ритмами, спрямуванням. Але вона відтворює глибокі людські почуття, називає словами найтонші порухи душі. Лірично, піднесено й людяно звучать його вірші про кохання.

Вірш “До А. П. Керн” полонив своєю красою одразу двох великих композиторів – П. Чайковского і М. Глінку. Вони написали музику чудового романсу. У центрі вірша – спогади про кохання, про перше знайомство, коли єдина “передо мной явилась ты”. Вона була, “как мимолетное виденье, как гений чистой красоты”. І цей образ став для поета символом жіночності, краси, кохання, бо життя без неї – це життя “без божества, без вдохновенья, без слез, без жизни, без любви”.

Простими словами розповідає поет історію захоплення й любові. Але в його віршах слова набувають чарівного звучання, поєднані ритмом, образом. Вони зачаровують пронизливою щирістю почуття й підносять кохання до висот небачених, де образ коханої набуває значення універсального, узагальненого, як образ самого кохання і краси. Вірші Пушкіна – це взірець високих почуттів, у яких немає місця для дрібних образ, мстивості.

Це завжди тремтливе бажання щастя не тільки для себе. Саме так говорить поет у вірші “Я вас любив”: Я вас любил: любовь еще, быть может, В душе моей угасла не совсем; Но пусть она вас больше не тревожит; Я не хочу печалить вас ничем. Коротка історія кохання завершується вражаючими рядками, які тільки зовні здаються парадоксальними: Я вас любил так искренно, так нежно, Как дай вам Бог любимой быть другим. Кохання – це щастя, навіть коли воно залишилося без взаємності.

Пушкін бажає щастя коханій саме тому, що справжнє кохання щедре й пронизане бажанням добра коханій людині. Через століття пройшла поезія О. Пушкіна, не втративши свого значення, не втративши інтересу читача. Розгадка такої популярності саме в красі й людяності віршів, які оспівували вічні цінності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Поезії О. Пушкіна “До А. П. Керн”, “Я вас любив”
Поезії О. Пушкіна “До А. П. Керн”, “Я вас любив”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email