|  | 

Поговоримо про справжню дружбу – твори на вільну тему – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір

Немає уз святіших товариства. М. Гоголь Справжню дружбу неможливо ні виміряти, ні оцінити. Вона не має ціни, як картини пензля великих майстрів минулого.

Щира дружба – повітря, без якого не можна жити. Якщо людина віддана своїм друзям, вона зможе пожертвувати заради них навіть найдорожчим. Якщо людина вірна дружбі, у неї ніколи не виникне навіть думки про те, що можна щось зробити на шкоду другові.

Коли я чую, що в когось багато друзів, я думаю, що людина просто заплуталася з визначеннями: багато може бути гарних знайомих, приятелів, а друзів – тільки трохи. У мене їх двоє. Це хлопці, з якими я вчуся з першого класу. Я їм вірю, я їх поважаю. І сподіваюся, що вони до мене ставляться так само. Ми іноді сперечаємося до хрипоти, але вміємо й уступати один одному.

Слова Б. Окуджави “Давайте жить, во всем друг другу потакая…” ми розуміємо як заклик уступати, знаходити компроміс, не поступаючись одним – своїми переконаннями. З Тарасом і Антоном добре все: і вирішувати складну задачу з геометрії, і дивитися новий фільм, і сидіти в Інтернет-кав’ярні, і обговорювати новини будь-якого масштабу: від світових до шкільних. Ніколи не забуду, як мої друзі носилися по всіх дворах, сусідніх вулицях і провулках, коли невідомо куди пішла моя молодша сестричка, і я хвилювався. Як Тарас знайшов її на гойдалці досить далеко від будинку.

Як з радощів я забув подякувати друзям. Але на те вони і друзі, щоб усе розуміти.

Пам’ятаю один дуже важкий вечір: Антон розповідав про свої проблеми з батьками, що вирішили розлучитися. Ми нічим не могли йому допомогти. Могли тільки вислухати.

Може, йому ставало від цього легше? “Тримайся, старий, ми з тобою!” – от усе, що ми йому тоді змогли порадити. І якою радістю для усіх нас було, коли ця гроза в родині Антона минула.

Головне, я вважаю, у справжній дружбі – це безкорисливість. Якщо я відчуваю, що приятель мене, як то кажуть, “використовує”, він ніколи не стане моїм другом. Хочеш мати справжніх друзів – живи їхніми справами і проблемами, умій вислухати друга, не втручаючись у його сповідь розповіддю про себе.

Стався до друга так, як ти хочеш, щоб він ставився до тебе.

З дитинства ми чуємо, що друзі пізнаються в біді. Це вірно, але не на сто відсотків. Просто у важкі хвилини дружні почуття, допомога друга відчутніша. Але й у щасті потрібні людині друзі. Радістю, щастям так хочеться поділитися!

Справжній друг не позаздрить тобі, він буде щасливий твоїм щастям. А якщо позаздрить – це не друг. Радість, якою ти поділився з другом, не зменшиться, а збільшиться вдвічі.

Дружба на міцність перевіряється і тоді, коли ти на щиті, і тоді, коли під щитом. “Пусть он в связке одной с тобой – там поймешь, кто такой” – ці слова В. Висоцького залишені нам як орієнтир у дружбі.

Трохи про святу фронтову дружбу. Пораненого Тьоркіна підібрати танкісти, везли ледь живого, “и держал его в обнимку хлопец – башенный стрелок. Укрывал своей одеждой, грел дыханьем.

Не беда, что в глаза его, быть может, не увидит никогда”. Закінчує цю главу поеми “Василь Тьоркін” Олександр Твардовський такими рядками:

Свет пройди, нигде не сыщешь, Не случалось видеть мне Дружбы той святей и чище, Что бывает на войне. В. Висоцький у вірші про друзів-льотчиків, що загинули в нерівному повітряному бою, пише:

И я попрошу Бога, Духа и Сына, – Чтобы выполнил волю мою: Пусть вечно мой друг защищает мне спину, Как в этом последнем бою! Нехай нам із друзями не випадуть на долю випробування дружби війною! Ми й у мирний час зуміємо дружити і бути відданими цій дружбі до кінця своїх днів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Поговоримо про справжню дружбу – твори на вільну тему – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір
Поговоримо про справжню дружбу – твори на вільну тему – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email