|  | 

Показ мужності, відваги запорожців у поемі “Гамалія” – І варіант ТАРАС ШЕВЧЕНКО

8 клас

І варіант

У XV-XVIІ століттях турки і татари часто нападали на українські села, грабували та полонили їх.

Український народ героїчно боровся з нападниками. Особливо уславилися своєю мужністю козаки. Їх славили в народних піснях, але пройшов час і ці події знайшли відображення в творах великих письменників. Так, у своїй поемі “Гамалія” український поет Т. Шевченко звертається до героїчної теми козацьких морських походів, яку вже висвітлював і в інших своїх творах, наприклад у поезії “Іван Підкова”.

Але в цій поемі автор розробляє тему людського походу більш повно. Як відомо, поетика Шевченківського “Кобзаря” багато в чому виросла з фольклору, цей вплив відчувається і в “Гамалії”. Поет скористався українськими народними думами, працями сучасників щодо морських походів.

Твір починається піснею-плачем невільників, яка нагадує народну думу. У цьому ж стилі витримано й прославлення Гамалії, й пісню козаків. Невільники співають пісню, виливаючи свою тугу за Україною, за козацькою славою. Автор наводить вражаючу деталь, яка розкриває внутрішню сутність українських вояків: “Босфор аж затрясся, бо зроду не чув козацького плачу…” Це підкреслює незламність та мужність козаків, які не знають, що таке слабкість духу, і лише туга за рідною країною та любов до неї викликають у них сльози, але це сльози справжніх героїв.

Та з України на допомогу товаришам пливе отаман Гамалія з вояками.

Реве гарматами Скутара,

Ревуть, лютують вороги;

Козацтво преться без ваги –

І покотились яничари.

Козаки повертаються додому з перемогою, “пливуть співаючи”. Славлять свого ватажка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Показ мужності, відваги запорожців у поемі “Гамалія” – І варіант ТАРАС ШЕВЧЕНКО
Показ мужності, відваги запорожців у поемі “Гамалія” – І варіант ТАРАС ШЕВЧЕНКО
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email