|  | 

Поради батькам: “Що робити, якщо дитина відмовляється йти в дитячий садок?”

Батьки часто стикаються з проблемою, коли вранці їхня дитина не хоче йти до дитячого садка. Ось кілька порад, як полегшити цей “важкий” процес.

1. Уранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом (перегляньте режим дня: спокійне засинання не пізніше 21-ї години).

2. Зранку не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.

3. Не підганяйте, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, провини дитини у цьому немає.

4. Відправляючи дитину до дитячого садка, побажайте їй успіхів, скажіть декілька лагідних слів (без подібних застережень: “Дивись, поводь себе гарно!”).

5. Говоріть з дитиною спокійно.

6. Протягом дня знайдіть півгодини для розмови з малюком. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль та радощі.

7. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Усі розходження щодо виховання дитини вирішуйте без неї.

8. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли щось її турбує. Найчастіше це об’єктивні показники втоми, перенавантаження.

9. Знайте, що діти люблять казки перед сном, або мамину пісню, лагідні слова.

Не лінуйтесь робити це для них. Це їх заспокоїть, зніме денну напругу, допоможе спокійно заснути і відпочити.

10. Недопустимо висловлювати дитині співчуття у тому, що її змушені водити до дитячого садка. Слідкуйте, щоб атмосфера походу у дитсадок нагадувала похід до друзів чи інший захід, який є заохочувальним за успіхи, проявом піклування про дитину, бажанням покращити її дозвілля.

11. Зруйнуйте попередній стереотип ранкового спілкування з дитиною, замініть його новим, приємним для дитини ритуалом:

– спільне чаювання;

– Обігравання підйому за допомогою іграшок;

– цікаві розповіді і спостереження по дорозі в дитсадок тощо.

12. Дорослий має пам’ятати, що дитина не здатна в силу вікової психофізіології відразу негайно виконати ту чи іншу вказівку. Відстоюючи свою особистість, психіка малюка стає ранимішою, ніж на попередніх вікових етапах розвитку, а тут ще й додаткове навантаження адаптації до дитсадка.

13. Гарний настрій мами і тата, терпимість до дитячих помилок, відмова від наказів, погроз, докорів, авторитарної моделі спілкування – основа гарного самопочуття малюка протягом цілого дня.

Нехай кожен новий крок у вашому з малюком житті буде мудрим, корисним і впевненим, а кожен наступний день приносить лише радість та родинний затишок!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Поради батькам: “Що робити, якщо дитина відмовляється йти в дитячий садок?”
Поради батькам: “Що робити, якщо дитина відмовляється йти в дитячий садок?”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email