|  | 

Порівняльна характеристика Мотрі та Явдохи – Хіба ревуть воли, як ясла повні

Яскраво змальовані в романі “Хіба ревуть воли, як ясла повні” жіночі образи, зокрема образи Мотрі та Явдохи. Мотря – бідна трудівниця. У словах: “Не судилося Мотрі щастя.

Не знала вона його змалку, не бачила дівкою, жінкою; не сподівалася замужнюю вдовою”, – уся її нелегка доля. Вийшла заміж, щоб мати хоча б притулок. Явдоха ще в ранньому віці призвичаїлася до крадіжок, до торгівлі своїм тілом.

Одруження з розбійником Максимом зробило її багачкою.

Мотря – чесна і справедлива. Вона намагається не допустити сина до слизької дороги, заспокоює його. Вона вірить, що чесність роду є найголовнішою цінністю трудового селянства.

Цим засадам народної моралі Мотря була вірна все життя. І саме вони не дозволили їй мовчати, не дали покрити страшний злочин сина, змусили заявити на нього у волость. Для Явдохи ж нічого святого не було. Мораль соціального дна увійшла в її кров і плоть.

Вона зневажливо ставиться до тих, хто чесно працює. На оглядинах їй дуже не сподобалась і Чіпчина хата, низька та тісна, і Мотря, стара, згорблена жінка, висушена гіркою нуждою та лихом. Все це розкопирсало “хижу, падку на розкіш та на прибуток натуру Явдошину”. Заради збагачення вона готова була на все. Нажива і прибуток виправдовували в її очах будь-які способи.

Поняття честі для неї не існувало.

Цих зовсім різних жінок з протилежними поглядами на життя об’єднувала любов до дітей. Мотря – любляча мати: “…не дай боже, занедужає Чіпка, – Мотря сама не своя. Цілу ніч очей не заплющить: сидить над ним, плаче, молиться…”.

Народження Галі зразу все переломило в житті Явдохи: “Гулянки одлетіли; жарти – теж: виступили наперед клопоти…”. Вона бажала дочку виростити в багатстві та розкоші. Цього ж бажала і Мотря.

Але Мотря тяжко працює з раннього ранку до пізньої ночі, щоб забезпечити сина, а Явдоха прийнялася за діло молодих літ – за крадіжку.

В образі Мотрі автор показав життя бідного селянства, його мрії та прагнення, а образом Явдохи утверджував, що мораль злодіїв-розбійників і багатіїв – однакова.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Порівняльна характеристика Мотрі та Явдохи – Хіба ревуть воли, як ясла повні
Порівняльна характеристика Мотрі та Явдохи – Хіба ревуть воли, як ясла повні
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email