|  | 

Порівняльна характеристика образів Петра й Миколи (за п’єсою І. Котляревського “Наталка Полтавка”)

І. П. Котляревський дуже багато робив для становлення українського театру, був директором професійного театру в Полтаві. Його п’єса “Наталка Полтавка” – перший драматичний твір нової української літератури, у якому реалістично змальовано життя народу, його побут, мрії і прагнення.

“Наталка Полтавка” – це драма кохання бідної української дівчини-селянки, яка відстоює своє право на щастя. Серед позитивних персонажів п’єси – образи Петра й Миколи. Петро – коханий Наталки, сирота без роду, покохав Наталку й пішов у заробітчани, щоб заробити грошей і посвататися до Наталки як рівний з нею.

Однак чотири роки заробітчанства змінили життя і Миколи, і Наталки.

І. П. Котляревський наділив Петра своєрідним характером. Петро – чуйний і вразливий, але не спроможний боротися за своє щастя тому, що боїться завдати коханій людині ще більших неприємностей. Петро – релігійна людина, і це також накладає відбиток на його характер і поведінку. Вихований на кращих традиціях патріархальної сім’ї, він не хоче, щоб дівчина йшла за нього проти волі матері. Це образ людини покірної долі.

Петро – це образ, що оповитий мінорною гамою почуття кохання у різноманітних його виявах – вірності, стражданні та самопожертві. В його характері домінують доброта, християнське смирення та всепрощення.

Неординарним персонажем є і Микола. Він, як Петро, “сирота – без роду, без племені, без талану і без приюту”. Має незалежний, безкорисливий характер.

Він добре розуміється на людях, розсудливий, розумний, дотепний, веселий, здатний і на гостре слово, і на жарт. Познайомившись із Петром, дізнавшись про його кохання до Наталки, Микола відразу береться допомогти Петрові. Микола – активний герой, він заохочує закоханих боротися за своє щастя, і коли Наталка виявляє рішучість у цій боротьбі, він щиро радіє за них.

Микола подобається мені й тим, що він сповнений національної гордості за славних предків-козаків, які охороняли рідну землю від ворогів, тим, що він вірний товариш.

І хоч в образах Петра й Миколи є певні відмінності (Микола – активніший, він більш веселий і дотепний, менш релігійний, ніж Петро), обидва персонажі вносять у п’єсу свіжий струмінь.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Порівняльна характеристика образів Петра й Миколи (за п’єсою І. Котляревського “Наталка Полтавка”)
Порівняльна характеристика образів Петра й Миколи (за п’єсою І. Котляревського “Наталка Полтавка”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email