|  | 

Повага до старших – традиція в Україні

Де згода в сімействі Де мир, а не війна, Щасливі ті люди, Блаженна сторона, Їх Бог благословляє… Слова цієї пісні знали і знають у нашій родині. Бо кожна сім’я як колись, так і тепер, хотіла б бути саме такою – Богом благословенною. Людське життя має бути щасливим, крихке сімейне щастя складається з багатьох чинників і стосунків.

Чому сьогодні часто з’являється зневага дітей до батьків, відчуженість між ними? Чогось подібного раніше не було. В Україні не лише до батька, матері, діда, баби, а навіть до подружки, сусідки зверталися на “Ви”. Любов, повагу до батьків, старших, як і працьовитість, гідність, релігійність, у наших родинах виховували змалку.

Бо, як сказано в Біблії: “Хто зневажає батька свого або матір, повинен умерти”… Батько в родині був найстарший. Батько батьків. Його слово було законом для всього роду. Батько – найрідніший, найдорожчий для тебе.

У його образі втілюється людська відповідальність за твою появу на світ, на кожний твій крок, вчинок, за весь твій життєвий шлях – від народження до смерті. Коли батько помирав, нащадки оберігали його могилу, яка була святим місцем для сім’ї. Мати – символ роду, родини, Берегиня сімейного вогнища. Коротке це слово – мама, але які надлюдські глибини скарбів містить воно в собі. Її життя – це терпіння, самопожертва, серце її б’є невичерпним джерелом безкорисної любові до своїх дітей. її мудрість поважали в сім’ї.

Пошана до матері, до бабусі, до сестри пропагувалися в сімейному вихованні. У хлопця поступово переростала в пошану до дівчини, до майбутньої дружини, матері дітей. Мир у домі панував лише тоді, коли стосунки батьків і дітей були гармонійними, у побуті вони регулювалися звичаями, ритуалами, морально-етичними нормами.

Бути гідним батька – твоя честь. У народі кажуть: “Шануй батька й матір своїх!”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Повага до старших – традиція в Україні
Повага до старших – традиція в Україні
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email