|  | 

Правда як життєве кредо Платона ангела (за п’єсою О. Коломійця “Дикий Ангел”)

Я хочу правді бути вічним другом І ворогом одвічним злу. В. Симоненко Правда була єдиним порадником у житті головного героя п’єси “Дикий Ангел” О. Коломійця – Платона Ангела. Правдою він жив, у любові до правди виховував своїх чотирьох дітей. Платон Микитович Ангел раз і назавжди обрав собі за життєві принципи правду і працю. Цим принципам він був відданий до кінця життя, згідно з ними виховував дітей.

Платона Ангела змальовано людиною дуже принциповою. Навіть заради дітей він не поступається своїми принципами. Адже він впевнений, що ні правда, ні праця не принесуть його дітям нічого поганого, а тільки навпаки.

Слідування головного героя правді неодноразово призводило до серйозних конфліктів у родині. Так, Платон Микитович дізнається, що його найстарший син Петро виявив злочинну бездумність, підписавши проект будівництва житлового будинку в місці, де через п’ять років неможливо буде жити. Він змушує сина виправити свою помилку, написати листа і пояснити небезпечність будівництва цього будинку. Але Петро розуміє, що ця помилка для нього буде фатальною: він втратить не тільки роботу, але й житло, привілеї тощо, а через п’ять років, коли цю помилку побачать усі, він відвертиться доганою.

Батько з гнівним обуренням називає сина “временщиком”, бо той покладає відповідальність за свою провину на плечі тих, хто буде працювати після нього. Але більше його гнівить, що приховування правди в результаті обертається бракованими будівлями, заводами, внаслідок чого страждають і вмирають люди, забрудненими річками, знищеною флорою і фауною. Ця гірка правда вражає Петра і він повідомляє відповідні органи про свою помилку.

Але, на жаль, наша держава не вміє цінувати правду, бо за неї, за своєчасне попередження ще одного браку, який міг призвести до трагічних наслідків, вона забирає у людини все, що потрібно для нормального життя; тоді як за трагічні наслідки подібних помилок виносить догани. Але втративши надбане за життя, Петро зберіг чисту совість, він не буде мучитися все життя за свою помилку. Правди вимагає Платон Микитович і у Федора, який таємно зустрічається із заміжньою жінкою. Згідно з життєвими принципами вчиняє і з Павлом, хоча сам від цього дуже страждає.

Правда керувала життям Платона Ангела. За це його любили і поважали діти, бо його батьківська наука принесла їм щастя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Правда як життєве кредо Платона ангела (за п’єсою О. Коломійця “Дикий Ангел”)
Правда як життєве кредо Платона ангела (за п’єсою О. Коломійця “Дикий Ангел”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email