|  | 

Пригоди юного романтика (за романом “Острів скарбів” Роберта Льюїса Стівенсона)

“Острів скарбів”, який приніс його авторові всесвітню славу, є класичним взірцем пригодницької літератури. Книга, яка на перший погляд, проста й легка, за уважного прочитання постає багатоплановою і багатозначною. Авантюрний сюжет її, незважаючи на традиційність теми – це оповідь про піратів, пригоди на морі, – є оригінальним.

Юному героєві “Острова скарбів” Джиму Гокінсу доводиться самостійно орієнтуватися в складних обставинах за несприятливих умов, іти на ризик, напружувати мозок і м’язи. Доводиться робити моральний вибір, виявляти життєву позицію. Джиму та його друзям зустрічаються пірати.

Це справжні мародери, втілення злої і хижої підступності. Джим в їхньому середовищі – “острів скарбів”. І глибинний смисл його пригод – в самому собі виявити справжні скарби.

Стівенсон оспівує романтичне натхнення почуттів, однак не ізолює цих високих почуттів від реального грунту. Його приваблюють складні характери, душевні суперечності і контрасти. Одним з найяскравіших характерів постає одноногий корабельний кухар Джон Сільвер.

Він підступний, злостивий, жорстокий, але водночас розумний, хитрий, енергійний і спритний. Його психологічний портрет складний і суперечливий, однак переконливий. З великою силою художньої виразності письменник показує моральну сутність людини.

Стівенсон прагнув своїми творами “навчати людей радості”, доводячи, що такі “уроки повинні звучати бадьоро і натхненно, повинні зміцнювати в людях мужність”. Адже багато юних романтиків мріють знайти свій острів скарбів…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Пригоди юного романтика (за романом “Острів скарбів” Роберта Льюїса Стівенсона)
Пригоди юного романтика (за романом “Острів скарбів” Роберта Льюїса Стівенсона)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email