|  | 

ПРИНЦЕСА НА ГОРОШИНІ – ГАНС КРІСТІАН АНДЕРСЕН

Літературне читання 2 клас – Віра Науменко

ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ

Скринька казок зарубіжних письменників

ГАНС КРІСТІАН АНДЕРСЕН

Ганс Крістіан Андерсен – славетний данський казкар 19 століття.

У дитинстві Андерсен був незвичайним хлопчиком. Тихий, сором’язливий, він не брав участі в галасливих розвагах ровесників, багато читав, мріяв. Маленький Ганс складав п’єси й ставив їх у власному ляльковому театрі, сам робив ляльки, шив для них костюми.

А ще він гарно співав, декламував вірші.

ПРИНЦЕСА НА ГОРОШИНІ

Жив собі один принц, і заманулося йому одружитися з принцесою, тільки з найсправжнісінькою принцесою. Він об’їздив увесь світ, щоб знайти собі наречену, але так і не знайшов. Принцес було багато, та він ніяк не міг відшукати справжньої.

Усім їм чогось та бракувало. І ось принц повернувся додому засмучений – дуже ж бо йому хотілося знайти справжню принцесу.

Якось увечері занепогодило: гриміло, спалахувала блискавка і дощ лив як з відра. Раптом хтось постукав у міську браму, і старий король пішов відчиняти. За ворітьми стояла принцеса. Ой лишенько, на кого ж вона була схожа!

Струмені дощової води стікали по її волоссю та сукні на черевички й витікали з-під низеньких підборів. А вона запевняла, що справжня принцеса!

“Ну, це ми перевіримо”, – подумала стара королева, але нічого не сказала й пішла в покої. Там вона скинула з ліжка ковдру і простирадла й на голі дошки поклала горошину, потім поклала на горошину дванадцять матраців, а зверху накидала ще дванадцять перин із качачого пуху. У це ліжко поклали принцесу, там вона пролежала всю ніч.

Уранці принцесу запитали, як їй відпочивалося.

– Ох, дуже погано! – сказала принцеса. – Я майже всю ніч не склепила очей. І що це потрапило мені в ліжко? Я лежала на чомусь твердому, і тепер моє тіло усе в синцях. Це ж просто жахливо!

Тут усі зрозуміли, що перед ними справжня принцеса, адже вона лежала на дванадцяти матрацах і дванадцяти перинах, а все одно відчула горошину. Такою чутливою могла бути тільки справжня принцеса.

І принц одружився з нею. Він-бо не сумнівався, що знайшов справжню принцесу. А горошина потрапила до музею, де й лежить досі, якщо тільки її ніхто не вкрав.

– Про що мріяв принц? Чим він був засмучений?

– За яких обставин принцеса з’явилася в королівському палаці? Який вона мала вигляд? Прочитай.

– Як принцесі вдалося переконати всіх, що вона справжня?

– Кого в наш час називають принцесою на горошині?

– Перекажи казку близько до тексту.

– Пригадай усі твори зі скриньки казок зарубіжних письменників. Який з них тобі найбільше сподобався? Над чим цей твір змусив тебе замислитися?

Повтори і пригадай

– Упізнай за описом персонажів казок українських письменників:

– хитрий, улесливий, учив вовчицю ловити рибу;

– задавака й нахаба, який полюбляв лежати в холодку.

– Упізнай казки за початком. Назви їхніх авторів.

Жив собі один принц, і заманулося йому…

Один багатий удівець одружився вдруге з удовою, такою чванливою та гордовитою, якої відколи світ ніхто й не бачив…1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ПРИНЦЕСА НА ГОРОШИНІ – ГАНС КРІСТІАН АНДЕРСЕН
ПРИНЦЕСА НА ГОРОШИНІ – ГАНС КРІСТІАН АНДЕРСЕН
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email