|  | 

Проблема батьків і дітей у п’єсі О. Коломійця “Дикий Ангел” (ІII варіант)

Проблема батьків і дітей, мабуть, буде вічно хвилювати людство. Адже батьки, проживши життя, набувши чималого досвіду, намагаються направити життя своїх дітей у певне русло, при цьому не завжди прагнуть зрозуміти, що в цьому житті потрібно їхній дитині. Їх часи їм здаються кращими, вони не хочуть сприймати зміни в житті, їм важко пристосуватися до нових умов, і як наслідок – непорозуміння з дітьми. У свою чергу, діти вважають себе розумними, дорослими, самостійними, не хочуть прислухатися до мудрих порад батьків. Проблема батьків і дітей піднімалася в багатьох творах світової літератури, в різні часи вона інтерпретувалася по-різному. Своєрідно представив цю проблему Олексій Коломієць у своїй п’єсі “Дикий Ангел”.

У праці і покорі виховував своїх чотирьох дітей головний герой п’єси Платон Микитович Ангел. На перший погляд про нього можна подумати, що він людина скупа, черства, егоїстична, у якої все до копійки розраховано. Але далі читач розуміє, що це не так. Він просто привчає дітей до праці, самостійності, відповідальності за свої вчинки, прагне виховати їх чесними і справедливими, адже його діти по батькові Платоновичі, тому він має відповідати за “їх діла”, за честь і совість роду. Він не покладає відповідальності за виховання дітей на школу, міліцію, як це робить його сусід Крячко, тому іноді буває жорстоким, але заради майбутнього щастя дітей.

Так, він виганяє з дому Павлика за те, що той, не маючи твердого грунту під ногами, одружився. На його думку, якщо син вже гото-пий на такий серйозний крок, то він повинен якось і утримувати сім’ю. Але Ангел має свої принципи: не можна купувати любов дітей, треба бути з ними справедливими. Старшого сина Петра Платон Микитович змушує визнати свою помилку, якої той припустився на роботі, хоча це коштувало великих непорозумінь між ними, а до того ж і втрати Петром роботи, пільг, квартири. Але Ангел знає, що помилки часто бувають фатальними, і не хоче, щоб його син був винним перед людьми.

Федорові батько ставить ультиматум: розібратися в своєму особистому житті. Але діти Ангела виховувалися справжніми людьми. І хоча спочатку вони ображалися на батька, не розуміли його, то з часом життя їм доводить правильність батьківської науки. Павлик повертається з роботи на Півночі змужнілою, самостійною людиною з почуттям власної гідності. Федір завдяки ультиматуму батька знаходить щастя в особистому житті.

Петро з чистою совістю починає нову кар’єру, до нього повернулася жінка, а батько збирає гроші на приватизовану квартиру. Діти вдячні батькові за його виховання, і, мабуть, так же будуть виховувати своїх дітей. П’єса “Дикий Ангел” О. Коломійця відкриває перед читачами нові шляхи до щасливого розв’язання проблем, що виникають між представниками різних поколінь.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Проблема батьків і дітей у п’єсі О. Коломійця “Дикий Ангел” (ІII варіант)
Проблема батьків і дітей у п’єсі О. Коломійця “Дикий Ангел” (ІII варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email