|  | 

“Психологічна готовність дитини до систематичного навчання в школі”

Здебільшого, педагогів і батьків цікавить рівень знань, умінь і навичок першокласника, психологів ― рівень сформованості його психологічної готовності. А кого мають цікавити його переживання з приводу перебування в новому незнайомому приміщенні серед чужих людей? Мабуть все ж таки нас з вами, шановні колеги і час для цього ще є. Зазвичай батьківські збори у перших класах проводять в останній тиждень серпня, а тому скористаємося нагодою і розповімо батькам про те, що вони мають зробити.

Ознайомити дитину з приміщеннями школи: – по-перше, дитині треба показати, де розміщені приміщення, які вона буде відвідувати обов’язково, – клас, туалет, їдальня, спортивна та актова зали; – по-друге, дитина має зрозуміти, як пройти з класу до будь-якого зі згаданих приміщень школи і обов’язково – до виходу з неї. Така зорієнтованість дитини забезпечить їй комфортне перебування у стінах школи, додасть упевненості у собі, дасть змогу задовольнити певні, наприклад фізіологічні, потреби. Ще одне важливе завдання батьків – переконатися, що дитина добре запам’ятала ім’я та по батькові своєї вчительки, а також назву свого класу (скажімо, 1-Б), якщо перших класів кілька.

Окрім того, малюк має вміти звернутися за допомогою до зовсім чужих людей. І цьому також мають навчити батьки. Не слід ставити малюка у становище, вихід з якого йому невідомий. А адаптування до школи ― це не та ситуація, коли варто здобувати досвід, набиваючи гулі.

Тож якщо ми бажаємо, щоб малюк зосередився на шкільних завданнях, маємо створити для цього комфортні умови.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “Психологічна готовність дитини до систематичного навчання в школі”
“Психологічна готовність дитини до систематичного навчання в школі”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email